کد خبر : 13533
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۵:۲۸
5 views بازدید

اتاق مشترک با والدین، عامل کم‌خوابی کودکان

نوشته ای مرتبط با موضوعات پزشکی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان “اتاق مشترک با والدین، عامل کم‌خوابی کودکان ” که پیشتر به آن میپردازیم. مجموعه: اخبار پزشکی تاریخ انتشار : سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۲۲ تحقیقات جدید نشان می‌دهد کودکانی که در اتاق والدین می‌خوابند، دچار کم‌خوابی می‌شوند.  به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، محققان در پژوهش‌های پیشین خود دریافتند […]

نوشته ای مرتبط با موضوعات پزشکی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان “اتاق مشترک با والدین، عامل کم‌خوابی کودکان ” که پیشتر به آن میپردازیم.

  اخبارپزشکی,خبرهای پزشکی, کم‌خوابی کودکان

تحقیقات جدید نشان می‌دهد کودکانی که در اتاق والدین می‌خوابند، دچار کم‌خوابی می‌شوند. 

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، محققان در پژوهش‌های پیشین خود دریافتند که خوابیدن پدر و مادر و کودک در یک اتاق مشترک باعث بی‌خوابی یا کم خوابی والدین می‌شود اما در این پژوهش جدید مشخص شد که این امر در مورد کودکان نیز صدق می‌کند.

 

این مطالعه جدید نشان می‌دهد که کودکان بالای شش ماه که دارای اتاق مشترک با والدین خود هستند، 40 دقیقه از خواب شبانه خود را از دست می‌دهند.

 

آنها به دلیل عادت به حضور پدر و مادر، توانایی آرام شدن به تنهایی را نداشته و دچار بی‌خوابی می‌شوند که این بی‌خوابی در نهایت منجر به کج‌خلقی و چاقی در آنها می‌شود.

 

مطالعه جدید نشان می‌دهد که متوسط ​​خواب شبانه‌ کودکان 9 ماهه که به تنهایی می‌خوابند تقریبا 10 ساعت و نیم است.

 

این در حالی است که خوابیدن در اتاق والدین، ساعت خواب کودکان را به ۹ ساعت و ۴۷ دقیقه کاهش می‌دهد.

 

این امر به این دلیل است که این کودکان ۴ برابر بیشتر احتمال دارد که در طول خواب شبانه و به دلیل ناآرامی به تختخواب والدین بروند.

 

پژوهش جدید که در مجله Paediatrics منتشر شده نشان می‌دهد که کودکان زیر شش ماه به دلیل جلوگیری از “سندرم مرگ ناگهانی نوزاد”( sudden toddler demise syndrome) باید با والدین خود در یک اتاق مشترک بخوابند.

برای شما هم جالب است؟ :  تفاوت واژن بعد از یائسگی

 

اما یکی از محققان این پژوهش به نام دکتر لن پول از دانشگاه پنسیلوانیا در مورد کودکانی با سن بیشتر اظهار کرد: نوزادان در طول خواب شبانه، به فواصل زمانی کوتاه از خواب بیدار می‌شوند که اگر در کنار والدین باشند، به دلیل توجه آنها نمی‌توانند مجددا به خواب بروند و دچار بی‌خوابی می‌شوند.

 

این در حالی است که اگر آنها به طور مستقل و به تنهایی بخوابند، پس از هر بار بیدار شدن مجددا سعی می‌کنند که به خواب بروند.

 

در این مورد حضور پدر و مادر باعث می‌شود که نوزاد به جای آرام شدن و به خواب رفتن مجدد، به توجه پدر و مادر و پاسخ آنها عادت کند و برای به خواب رفتن دوباره نیازمند یک تعامل پیچیده و طولانی مدت مانند در آغوش گرفته شدن و یا تغذیه شدن باشد.

 

 

با ابزارهای سایت نوشته اتاق مشترک با والدین، عامل کم‌خوابی کودکان را برای دوستان خود نیز بفرستید.

به این پست امتیاز دهید.
Likes۰Dislikes۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات