کد خبر : 13111
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶
24 views بازدید

از بین بردن بوی غذا در خانه

نوشته ای مفید برای مردم خانه دار پیرامون آشپزی گردآوری کرده ایم با عنوان “از بین بردن بوی غذا در خانه ” که پیشتر به آن میپردازیم. مجموعه: نکات مهم آشپزی داشتن پنجره کوچک در آشپزخانه ما باعث شده است که بوی غذا همیشه در این فضا بماند و همین مسئله برای من مشکل ساز شده است. آیا راهی برای از بین بردن بوی غذا […]

نوشته ای مفید برای مردم خانه دار پیرامون آشپزی گردآوری کرده ایم با عنوان “از بین بردن بوی غذا در خانه ” که پیشتر به آن میپردازیم.
مجموعه: نکات مهم آشپزی
داشتن پنجره کوچک در آشپزخانه ما باعث شده است که بوی غذا همیشه در این فضا بماند و همین مسئله برای من مشکل ساز شده است. آیا راهی برای از بین بردن بوی غذا در آشپزخانه وجود دارد؟
 
بعد از پخت غذا در آشپزخانه برای از بین بردن بوی آن، پنجره ها را باز کنید و هود و هواکش را روشن کنید تا کوران هوا و جریان بیشتر به از بین بردن بوی بد خانه کمک کنند. البته باید بدانید که این کار انرژی زیادی را هدر می دهد. می توانید حوله نمناکی را درون فضای خانه بچرخانید تا مقداری بوی سوختگی را جذب کند. برای جلوگیری از پخش شدن بوی مواد غذایی سرخ کردنی در خانه قبل از سرخ شدن آنها، مقداری سرکه سفید را در ظرفی ریخته و آن را کنار اجاق گاز قرار دهید. به خاطر داشته باشید که برای طبخ هر غذایی قبل از اقدام به روشن کردن گاز، هواکش و هود را روشن کنید.
 

حوله نمناکی را درون فضای خانه بچرخانید تا مقداری بوی سوختگی را جذب کند
 
بعد از پخش شدن بوی نامطبوع مانند سوختگی در خانه این راه حل را انجام دهید: قابلمه ای حاوی آب را روی اجاق گاز قرار دهید و چند برش لیمو ترش درون آب بیندازید. زمانی که آب به جوش می آید، بخار لیموترش به از بین بردن بوی سوخته غذا کمک می کند.
 
قابلمه ای کوچک که حاوی آب، چوب دارچین و وانیل است هم می تواند در از بین بردن بو و معطر کردن فضای خانه تاثیر زیادی داشته باشد. همچنین می توانید دارچین و وانیل را کمی درون ماهی تابه تف دهید تا بوی آن فضای خانه را پر کند. مقداری از برگ خرد شده جعفری هم این کار را انجام می دهد.
 
منبع : خبردون
با ابزارهای سایت عکس ها از بین بردن بوی غذا در خانه را برای دوستان خود نیز بفرستید.

برای شما هم جالب است؟ :  شیوه های ساده برای تمیز کردن رایانه
به این پست امتیاز دهید.
Likes۰Dislikes۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات