کد خبر : 13590
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۵:۵۸
14 views بازدید

اگه به دبی سفر کردید از مسجد زیبای جمیرا دیدن کنید

نوشته ای مرتبط با مکانهای زیارتی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان “اگه به دبی سفر کردید از مسجد زیبای جمیرا دیدن کنید ” که پیشتر به آن میپردازیم. مجموعه: مکانهای زيارتي ايران و جهان مسجد جمیرا یکی از نشانه های غالب شهر دبی است   مسجد جمیرا یکی از نشانه های غالب شهر دبی است. این سازه سنگی،  ادای احترامی به معماری مدرن […]

نوشته ای مرتبط با مکانهای زیارتی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان “اگه به دبی سفر کردید از مسجد زیبای جمیرا دیدن کنید ” که پیشتر به آن میپردازیم.

مکانهای تفریحی دبی

مسجد جمیرا یکی از نشانه های غالب شهر دبی است

 

مسجد جمیرا یکی از نشانه های غالب شهر دبی است. این سازه سنگی،  ادای احترامی به معماری مدرن اسلامی می باشد که در سنت فاطمی و قرون وسطی ساخته شده است

 

مسجد جمیرا یکی از بارزترین نشانه های محدوده شهر دبی است. مسجد جمیرا از مصالح سنگی زیبا و تماشایی ساخته شده و نمادی از معماری اسلامی است. برج ها و راس های بلندش چشم انداز زیبایی در آسمان دبی بوجود آورده است.

مسجد جمیرا با مواد ساختمانی مدرن ترکیب شده و یکی از جذاب ترین مساجد دبی در نظر گرفته می شود. مرکز فرهنگی شیخ محمد  بازدید از مسجد جمیرا را برای غیر مسلمانان با هدف ترویج فرهنگی و تجربه دست اول بینش به دین اسلام سازماندهی می کند. تورهای مسجد جمیرا که توسط مرکز فرهنگی شیخ محمد سازمان یافته است دنباله رو طرحی سیاسی با نام درهای باز، ذهن باز طراحی شده تا ملیت های مختلف را گرد هم آورد. این تور هر شنبه، یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه در ساعت ۱۰:۰۰ صبح برگزار می شود.

 مکانهای تفریحی دبی

مسجد جمیرا با مواد ساختمانی مدرن ترکیب شده و یکی از جذاب ترین مساجد دبی در نظر گرفته می شود

 
مسجد جمیرا نمادی از سبک مربوط به قرون وسطی فاطمی است و مکانی را برای مسلمانانی که برای عبادت گرد هم می آیند فراهم می کند.

برای شما هم جالب است؟ :  با مساجد زیبای استانبول آشنا شوید!

موارد ضروری هستند که بازدیدکنندگان مسجد باید مد نظر قرار داده و آنها را رعایت کنند. اول، همه باید قبل از ورود به مسجد کفش های خود را در بیارند. هم چنین قوانینی مربوط به پوشش مناسب برای مردان و زنانی که وارد مسجد می شوند وجود دارد. زنها باید موهای خود را پوشانده و لباس های آستین دار و شلوار یا دامن بلند بپوشند. مردها هم باید شلوار بلند و پیراهن( نه اجباراً آستین بلند) بپوشند.

مکانهای تفریحی دبی

مسجد جمیرا نمادی از سبک مربوط به قرون وسطی فاطمی است

 
معماری داخلی مسجد جمیرا
دیوار قبله مسجد جمیرا دیواری است که رو به مکه است چرا که این سمت جهت قبله است و مسلمانان باید در هنگام نماز بدان جهت بایستند. محراب در مرکز دیوار قبله نشان دهنده جهت دقیق دعا است. همچنین این محلمقدس ترین مکان در مسجد جمیرا است.

منبر در  مسجد جمیرا سکویی در سمت راست محراب از جایی است که امام، کسی که نماز را رهبری می کند، خطبه های نماز جمعه را ارائه می دهد که می تواند به موضوعات مذهبی، اجتماعی و سیاسی مربوط باشد.

در مسجد جمیرای اسلامی ایجاد هر گونه تصاویر از موجودات زنده به جز گیاهان، که می تواند پرستش شود، منع شده است. بر این اساس به ندرت می توان عکسی را در مساجد یافت. در عوض، طراحی داخلی معمولا با الگوهای تزئینی غنی و خوشنویسی عرب تزئین شده است. قبل از ورود به مسجد جمیرا برای نماز، مراسم پاکسازی (وضو) باید انجام شود.

 مکانهای تفریحی دبی

 

    گردآوری:بخش گردشگری بیتوته

 

برای شما هم جالب است؟ :  مسجد جامع دهلی، مسجد تاریخی و زیبای هند

منابع:
dubaisafar.com
ligasht.com

با ابزارهای سایت نوشته اگه به دبی سفر کردید از مسجد زیبای جمیرا دیدن کنید را برای دوستان خود نیز بفرستید.

به این پست امتیاز دهید.
Likes۰Dislikes۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات