کد خبر : 13097
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۲
20 views بازدید

شیوه های ساده برای تمیز کردن رایانه

نوشته ای مفید برای مردم خانه دار گردآوری کرده ایم با عنوان “شیوه های ساده برای تمیز کردن رایانه ” که پیشتر به آن میپردازیم. مجموعه: شستشو ، نظافت ، لکه گیری یکی از دشمنان کامپیوترها گرد و غبار است. هر چقد که آدم پاکیزه ای باشیم و از کامپبوترمان به خوبی مراقبت کنیم باز هم گرد و غبار از هوا روی کامپیوتر می نشیند […]

نوشته ای مفید برای مردم خانه دار گردآوری کرده ایم با عنوان “شیوه های ساده برای تمیز کردن رایانه ” که پیشتر به آن میپردازیم.
مجموعه: شستشو ، نظافت ، لکه گیری
یکی از دشمنان کامپیوترها گرد و غبار است. هر چقد که آدم پاکیزه ای باشیم و از کامپبوترمان به خوبی مراقبت کنیم باز هم گرد و غبار از هوا روی کامپیوتر می نشیند و هم به کامپیوتر آسیب می رساند هم باعث حساسیت شما می شود. با این روش های ساده به راحتی می توانید گرد و غبار را از کامپیوتر پاک کرده و تمیز کنید.
 
صفحه کامپیوتر را دستمال بکشید
برای پاک کردن گردوغبار صفحه کامپیوتر از دستمال های زبر کاغذی استفاده نکنید چون باعث میشه گرد و خاک داخل صفحه کلید ریخته شوند و روی صفحه خش ایجاد شود. فقط از دستمال های میکروفیبر استفاده کنید. این دستمال ها هم گرد و خاک را ب خودشان جذب می کنند و هم روی سفحه خط نمی اندازند.
 

برای پاک کردن گردوغبار صفحه کامپیوتر از دستمال های زبر کاغذی استفاده نکنید
 
گرد و غبار کیس را تمیز کنید
برای تمیز کردن کامپیوتر از مواد شوینده ای که الکل دارند استفاده نکنید چون نوشته های روی صفحه کلید را پاک می کنند و به مانیتور آسیب می رسانند. خودتان شوینده مخصوص کامپیوتر درست کنید. آب و سرکه را با هم ترکیب کنید و دستمال مخصوص کامپیوتر را با آن مرطوب کنید.
 

برای تمیز کردن کامپیوتر از مواد شوینده ای که الکل دارند استفاده نکنید
 
از بین بردن خط خوردگی ها
برای از بین بردن خط خوردگی های روی کامپیوتر از خمیردندان استفاده کنید. البته خمیری که استفاده می کنید نباید سفید کننده باشد. خمیردندان را با استفاده از دستمال میکروفیبر یا گوش پاک کن به خط خوردگی ها بزنید و بعد از خشک شدن با دستمال مرطوب تمیز کنید.
 

برای شما هم جالب است؟ :  نکاتی برای خرید سیب زمینی خلالی های منجمد

برای از بین بردن خط خوردگی های روی کامپیوتر از خمیردندان استفاده کنید
 
تمیز کردن گرد و خاک صفحه کلید یا کیس
گرد و غبار داخل صفحه کلید را می توانید با استفاده از سشوار تمیز کنید. ابتدا سیم کامپیوتر را از برق بکشید، سپس دیواره های کیس را دربیاورید و داخل آن سشوار بکشید. صفحه کلید را هم به همین شکل می توانید با سشوار تمیز کنید.
 

گرد و غبار داخل صفحه کلید را می توانید با استفاده از سشوار تمیز کنید
 
تمیزکردن قسمت هایی که دست نمی رسد
برای تمیز کردن داخل کیس می توانید از جاروبرقی استفاده کنید. پس دفعه بعد که خانه را جارو زدید کیس و کیبورد هم جارو برقی بکشید.
 

برای تمیز کردن داخل کیس می توانید از جاروبرقی استفاده کنید
 
تمیز کردن دکمه های کیبورد و موس
سرکه سفید و آب را به نسبت مساوی با هم ترکیب کنید یک عدد دستمال نرم را با آن مرطوب کنید و روی یک وسیله باریک مثل چاقو یا خط کش بپیچید. سپس کثیفی های کناره های کلیدها و زیر کلید ها را با آن تمیز کنید.
 

دکمه های کیبورد و موس تان را با سرکه سفید و آب به نسبت مساوی ترکیب و تمیز کنید
 
منبع : bedunim.ir
با ابزارهای سایت عکس ها شیوه های ساده برای تمیز کردن رایانه را برای دوستان خود نیز بفرستید.

به این پست امتیاز دهید.
Likes۰Dislikes۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات