کد خبر : 13891
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸
9 views بازدید

سازمان غذا و دارو :بیماری زا بودن خرماهای بم تکذیب شد

نوشته ای مرتبط با موضوعات پزشکی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان “سازمان غذا و دارو :بیماری زا بودن خرماهای بم تکذیب شد ” که پیشتر به آن میپردازیم. مجموعه: اخبار پزشکی تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۲۰ معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو، موضوع «سرایت بیماری خطرناک از طریق خفاش ها به خرماهای بم» را […]

نوشته ای مرتبط با موضوعات پزشکی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان “سازمان غذا و دارو :بیماری زا بودن خرماهای بم تکذیب شد ” که پیشتر به آن میپردازیم.

  اخبارپزشکی,خبرهای  پزشکی, خرماهای بم

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو، موضوع «سرایت بیماری خطرناک از طریق خفاش ها به خرماهای بم» را تکذیب کرد.

به گزارش مهر، سمیره صباح در واکنش به مطلب منتشره در خصوص «سرایت بیماری خطرناک از طریق خفاش ها به خرما های بم»، گفت: جای بسی تاسف است که انتشار شایعات در خصوص فرآورده های غذایی به تفریح جذاب در کشور ما تبدیل شده و حالا حالاها قصد فروکش ندارد.

 

وی با بیان اینکه آتش شایعات یکبار به بهانه خرماهای سمی شده توسط داعش، فراگیر  می شود و بار دیگر درباره خرماهای بم  پراکنده می شود، تاکید کرد: مطلب منتشر شده در خصوص ایجاد بیماری خطرناکی که از طریق خفاش به خرماهای بم سرایت کرده و هرگونه اخبار پیرامون آن تکذیب می شود.

 

صباح ضمن درخواست از مردم برای بالا بردن قدرت تحلیل خود در مواجهه با شایعات، اظهار داشت: گرچه استعلامات از بم خط بطلان بر شایعات کشید اما بد نیست مردم بدانند که اصولا در خود بم به ندرت خفاشی مشاهده می شود که بخواهد دستاویز چنین شایعاتی پیرامون خرماهای آن منطقه باشد و مهم تر آنکه خرماهای فرآوری شده این شهرستان، قطعا با نظارت مسئول فنی و کسب تاییدیه های بهداشتی عرضه می شود.

 

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو، در پایان خاطر نشان کرد: تنها راه علاج بیماران شایعه ساز عدم توجه به مطالب کذب آنها و سنجش مطالب مطروحه با مبانی عقلی و علمی و عدم انتشار آنها است. ضمن آنکه امید می رود پلیس فتا در کنار فعالیت های فرهنگی خود برای ارتقای فرهنگ «نه به شایعات»، به مبارزه بیش از پیش با اخلالگران فضاهای مجازی اهتمام بورزد و متخلفان را به جامعه معرفی کند تا جرم بودن این شوخی های سیاه برای مردم بهتر عیان شود.

برای شما هم جالب است؟ :  گیاهانی که برای جلوگیری از سرطان مفید اند!

 

 

با ابزارهای سایت نوشته سازمان غذا و دارو :بیماری زا بودن خرماهای بم تکذیب شد را برای دوستان خود نیز بفرستید.

به این پست امتیاز دهید.
Likes۰Dislikes۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات