کد خبر : 13107
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۵
9 views بازدید

صحیح ترین شیوه پاک کردن ماهی و میگو

نوشته ای مفید برای مردم خانه دار پیرامون آشپزی گردآوری کرده ایم با عنوان “صحیح ترین شیوه پاک کردن ماهی و میگو ” که پیشتر به آن میپردازیم. مجموعه: نکات مهم آشپزی پاک کردن میگو ابتدا میگو‌ها را در کمی آب بجوشانید تا پوسته آن نرم شود سپس پوست میگو را بگیرید و پس از جدا کردن پوست، سر میگو را با دست جدا کنید […]

نوشته ای مفید برای مردم خانه دار پیرامون آشپزی گردآوری کرده ایم با عنوان “صحیح ترین شیوه پاک کردن ماهی و میگو ” که پیشتر به آن میپردازیم.
مجموعه: نکات مهم آشپزی
پاک کردن میگو
ابتدا میگو‌ها را در کمی آب بجوشانید تا پوسته آن نرم شود سپس پوست میگو را بگیرید و پس از جدا کردن پوست، سر میگو را با دست جدا کنید و با کارد یک شیار نازک پشت کمر آن ایجاد و با دست روده دراز و سیاهی را که در آن شیار است بگیرید و میگو‌ها را با آب سرد شسته و در صافی بریزید تا آب آن گرفته شود سپس آن‌ها را به ازای هر وعده بسته بندی کنید.
 

ابتدا میگو‌ها را در کمی آب بجوشانید تا پوسته آن نرم شود سپس پوست میگو را بگیرید
 
روش صحیح برای پاک کردن ماهی
برای پاک کردن ماهی ابتدا چند ورق روزنامه روی تخته کار پهن کنید و ماهی را روی آن بگذارید. با چاقو، برس سیمی یا فلس گیر در جهت خلاف خواب فلس روی ماهی بکشید تا پولک‌های آن جدا شود. پس از اینکه تمام فلس‌ها را پاک کردید برگه رویی روزنامه را با فلس جمع کنید و ماهی را روی لایه زیری روزنامه قرار دهید.
 
برای گرفتن فلس های ماهی می‌توانید ماهی را در یک ظرف آب نمک به مدت ۵ دقیقه بگذارید و بعد در‌‌ همان ظرف فلس ماهی را بگیرید. در این صورت هیچ فلسی نخواهد پرید.
 

برای پاک کردن ماهی ابتدا چند ورق روزنامه روی تخته کار پهن کنید
 
گردآوری : بخش اسرارخانه داری بیتوته
با ابزارهای سایت عکس ها صحیح ترین شیوه پاک کردن ماهی و میگو را برای دوستان خود نیز بفرستید.

برای شما هم جالب است؟ :  شیوه های ساده برای تمیز کردن رایانه
به این پست امتیاز دهید.
Likes۰Dislikes۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات