کد خبر : 13870
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸
59 views بازدید

عفونت بند ناف نوزادان را جدی بگیرید

نوشته ای مرتبط با موضوعات پزشکی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان “عفونت بند ناف نوزادان را جدی بگیرید ” که پیشتر به آن میپردازیم. مجموعه: اخبار پزشکی تاریخ انتشار : پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۷:۲۱ یک فوق تخصص نوزادان گفت: عفونت ناف بیماری است که باید جدی گرفته شود و در مواردی نیازمند بستری نوزاد در بیمارستان است.  رویا چوپانی در گفت‌وگو […]

نوشته ای مرتبط با موضوعات پزشکی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان “عفونت بند ناف نوزادان را جدی بگیرید ” که پیشتر به آن میپردازیم.

  اخبارپزشکی,خبرهای  پزشکی,عفونت بند  ناف

یک فوق تخصص نوزادان گفت: عفونت ناف بیماری است که باید جدی گرفته شود و در مواردی نیازمند بستری نوزاد در بیمارستان است.

 رویا چوپانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه برخی باورهای نادرست موجب شده که خانواده‌ها بر روی ناف نوزادان خمیر، الکل  یا روغن قرار دهند که این اقدام سلامت نوزاد را به خطر می‌اندازد.

 

این فوق‌ تخصص نوزادان افزود: قرار دادن موارد فوق بر روی ناف نوزاد نه تنها تاثیری در بهبود و زودتر افتادن بند ناف ندارد، بلکه در مواردی نوزاد را با مشکل مواجه می‌کند.

 

چوپانی تاکید کرد: چنانچه بند ناف به طور غیربهداشتی کنده شود یا با آلودگی تماس پیدا کند، منجر به عفونت ناف می‌شود.

 

وی تورم و سفت شدن  دور ناف، قرمزی اطرف آن، ترشح از بند ناف و بوی بد ناف را از مهم‌ترین علائم ابتلای نوزاد به عفونت ناف دانست و گفت: در صورت بروز علائم فوق بویژه اگر همراه با بی‌حالی و تب باشد احتمال عفونت شدید بند ناف وجود دارد که چنین نوزادی باید آنتی‌بیوتیک وریدی دریافت کند.

 

چوپانی با اشاره به اینکه عفونت ناف بیماری است که باید جدی گرفته شود و در مواردی نیازمند بستری نوزاد در بیمارستان است، تصریح کرد: خانواده‌ها باید مسائل بهداشتی را در مراقبت از ناف نوزاد رعایت کنند، ناف را دستکاری نکرده و پس از استحمام نوزاد، ناف او را خشک و تمیز کنند.

برای شما هم جالب است؟ :  نشانه‌ها و درمان آرتروز زانو

 

این فوق‌ تخصص نوزادان خاطرنشان کرد: بند ناف معمولا پنج تا 20 روز پس از تولد نوزاد می‌افتد. بنابراین اگر تا یک‌ماه پس از تولد این امر اتفاق نیفتد بهتر است به پزشک متخصص مراجعه شود.

 

 

با ابزارهای سایت نوشته عفونت بند ناف نوزادان را جدی بگیرید را برای دوستان خود نیز بفرستید.

به این پست امتیاز دهید.
Likes۰Dislikes۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات