کد خبر : 13548
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۵:۲۹
21 views بازدید

لبنیات منبع خوب عده ای انواع ویتامین Okay هستند

نوشته ای مرتبط با موضوعات پزشکی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان “لبنیات منبع خوب عده ای انواع ویتامین Okay هستند ” که پیشتر به آن میپردازیم. مجموعه: اخبار پزشکی تاریخ انتشار : سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۴ ویتامین Okay از جمله مواد مغذی کمتر شناخته شده است. اما تحقیقات جدید نشان می دهد برخی انواع این ویتامین در محصولات لبنی یافت می […]

نوشته ای مرتبط با موضوعات پزشکی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان “لبنیات منبع خوب عده ای انواع ویتامین Okay هستند ” که پیشتر به آن میپردازیم.

  اخبارپزشکی,خبرهای  پزشکی, ویتامین K

ویتامین Okay از جمله مواد مغذی کمتر شناخته شده است. اما تحقیقات جدید نشان می دهد برخی انواع این ویتامین در محصولات لبنی یافت می شوند.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه تافتس ماساچوست فعالیت دو نوع ویتامین Okay را در محصولات لبنی با میزان متفاوت چربی بررسی کردند و دریافتند انواع شیر، ماست و پنیر حاوی مقادیر قابل توجهی از چندین نوع ویتامین Okay است. میزان این ویتامین براساس محتوای چربی متفاوت است.

 

طبق باور عمومی، ویتامین Okay که به لخته شدن خون کمک می کند عمدتا در سبزیجات برگ سبز نظیر اسفناج، کلم پیچ و کلم بروکلی یافت می شود. در حقیقت منابع رژیمی ویتامین Okay به دو شکل یافت می شوند: فیلوکینون (PK یا ویتامین Okay۱) که به شکل گسترده ای در مواد غذایی گیاهی وجود دارند و مناکینون (MK یا ویتامین Okay۲) که عمدتا در محصولات حیوانی و غذاهای تخمیرشده یافت می شوند. تقریبا تمامی انواع MK در بدن از طریق باکتری های روده تولید می شوند.

 

شیوان فو، عضو ارشد تیم تحقیق، در این باره می گوید: «محصولات لبنی حاوی مقادیر جزئی PK، معروف ترین نوع ویتامین Okay، هستند از اینرو منبع غنی این ماده مغذی تلقی نمی شوند. اما در مورد نوع MK، ما دریافتیم که محصولات لبنی منبع رژیمی خوب ویتامین Okay هستند.»

برای شما هم جالب است؟ :  نقش رژیم غذایی و ورزش در طول عمر مبتلایان به سرطان

 

محققان همچنین دریافتند محصولات لبنی پرچرب حاوی مقادیر قابل توجهی MK، عمدتاً به شکل MK۹، MK۱۰ و MK۱۱ هستند. این سه نوع MK حدود ۹۰ درصد کل ویتامین Okay موجود در مواد غذایی آزمایش شده را تشکیل دادند.

 

با ابزارهای سایت نوشته لبنیات منبع خوب عده ای انواع ویتامین Okay هستند را برای دوستان خود نیز بفرستید.

به این پست امتیاز دهید.
Likes۰Dislikes۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات