کد خبر : 13674
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۸:۲۲
8 views بازدید

پیاده روی در بقای عمر بیماران مبتلا به سرطان موثر است

نوشته ای مرتبط با موضوعات پزشکی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان “پیاده روی در بقای عمر بیماران مبتلا به سرطان موثر است ” که پیشتر به آن میپردازیم. مجموعه: اخبار پزشکی تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۸ محققان اعلام کردند که بالغ بر نیم ساعت پیاده روی روزانه احتمال مرگ ناشی از سرطان را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد.  به […]

نوشته ای مرتبط با موضوعات پزشکی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان “پیاده روی در بقای عمر بیماران مبتلا به سرطان موثر است ” که پیشتر به آن میپردازیم.

  اخبار پزشکی,خبرهای  پزشکی, پیاده روی

محققان اعلام کردند که بالغ بر نیم ساعت پیاده روی روزانه احتمال مرگ ناشی از سرطان را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد.

 به گزارش ایرنا از روزنامه انگلیسی تلگراف، مطالعه ای که در بزرگترین کنفرانس سرطان جهان ارائه شد، نشان می دهد که ورزش تند و سریع پتانسیل روشنی برای بقای عمر بیماران مبتلا به سرطان دارد.

 

برای این مطالعه حدود ۳۴۰ زن مبتلا به سرطان سینه که برای برداشتن تومور تحت جراحی قرار گرفته بودند، به دو گروه تقسیم شدند.

 

محققان از یک گروه خواستند که به مدت eight ماه از یک برنامه ورزشی پیروی کنند که شامل 180دقیقه تمرین با شدت متوسط در هفته بود، اما گروه دوم تحت مراقبت های درمانی متعارف قرار گرفتند.

 

نتایج این مطالعه در طول eight سال پیگیری وضعیت بیماران نشان داد که احتمال مرگ افراد در گروه ورزش در قیاس با گروه دوم به نصف کاهش یافت و آنها با احتمال کمتری در زمینه پیشرفت بیماری مواجه شدند.

 

ساندرا هیز محقق ارشد دانشگاه فناوری کوئینزلند گفت: اکثر زنان گروه نخست پیاده روی را به عنوان متداول ترین نوع ورزش خود، با اضافه کردن بعضی تمرینات مقاومتی همچون وزنه انجام دادند.

 

وی افزود: بررسی در مورد سرطان های دیگر نیز همچون سرطان روده و پروستات اثر مفید ورزش را نشان داده است.

برای شما هم جالب است؟ :  درد مداوم به حافظه آسیب می‌زند

 

این مطالعه مقدماتی همچنین موید مجموعه اسناد و مدارک فزاینده ای است که نشان می دهد ورزش می تواند احتمال بقای مبتلایان به سرطان سینه را افزایش دهد. 

 

با ابزارهای سایت نوشته پیاده روی در بقای عمر بیماران مبتلا به سرطان موثر است را برای دوستان خود نیز بفرستید.

به این پست امتیاز دهید.
Likes۰Dislikes۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات