کتاب و ادبیات

کتابخانه شهید شیرعلیمردان خان بختیاری شهر شرافت شوشتر راه اندازی شد

اهواز – ایرنا – کتابخانه شهید شیرعلیمردان خان بختیاری شهر شرافت شوشتر با اعتبار ۴۷ میلیارد ریال و ۱۰ میلیارد ریال هزینه تجهیزات افتتاح شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، ۱۶۶ اُمین کتابخانه عمومی استان خوزستان با نام شهید شیرعلیمردان خان بختیاری، همزمان با چهلمین روز شهادت رییس جمهور و همراهانش، با حضور جمعی از مسئولان و نمایندگان استان به بهره برداری رسید.

این کتابخانه که در سال ۱۴۰۱ در دولت سیزدهم کلنگ زنی شده بود با اعتبار ۴۷ میلیارد ریال هزینه ساخت و ۱۰ میلیارد ریال هزینه تجهیزات، در زمینی به مساحت ۴۱۸ متر مربع و ۲۲۰ متر زیربنا تکمیل شد و در اختیار عموم قرار گرفت.

نام این کتابخانه برگرفته از شهیدی مبارز است که در دوران پهلوی علیه استکبار و انگلیس مبارزه کرد و به شهادت رسید.

مقام معظم رهبری بیاناتی در خصوص این شهید بزرگوار داشتند که ویژگی برجسته وی را مبارزه علیه استبداد رضاخانی با الهام گرفتن از عقاید و احساسات دینی بیان کردند.

در این مراسم اهالی و مردم شهر شرافت در اقدامی خودجوش تعدادی کتاب به کتابخانه اهدا کردند و مسئولان حاضر در مراسم چند کتاب را به صورت نمادین به مهر کتابخانه ممهور کردند.

همچنین پس از بازدید از بخش های مختلف کتابخانه توسط حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سادات ابراهیمی، نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، نشستی جهت بیان مشکلات شهر و مردم در سالن مطالعه این کتابخانه با اهالی شهر شرافت شوشتر برگزار شد.

در این نشست مردم شهر شرافت در خصوص مسائل و خدمات عمومی دولت، اشتغال، آموزش و بهداشت، موضوعاتی مطرح کردند و حجت الاسلام و المسلمین سادات ابراهیمی پس از شنیدن و بررسی مسائل و مشکلات مردم، با برقراری چندین تماس با مسئولان ذیربط به حل مشکلات مردم پرداخت.

لفته منصوری، عضو حقیقی انجمن کتابخانه های عمومی خوزستان و نماینده شرکت برق منطقه ای استان در این مراسم حضور داشت که برخی مشکلات مردم این شهر در حوزه برق را بررسی و ضمن پیگیری موضوع قول حل این مسائل را به مردم شهر داد.

در ادامه فراز داودی، شهردار شهر شرافت شوشتر و اعضای شورای اسلامی شهر و مردم این شهر خواستار به کارگیری نیروی کتابدار برای این کتابخانه از بین اهالی شهر شدند که با موافقت مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان مقرر شد یک نیروی کتابدار از بین اهالی این شهر در کتابخانه استخدام شود.

شهردار شهر شرافت نیز در خصوص استقرار یک نفر از پرسنل شهرداری در کتابخانه به عنوان نیروی کتابدار قول مساعد داد که بتوان کتابخانه را در دو شیفت صبح و عصر فعال نگه داشت.

کتابخانه شهید شیرعلیمردان خان بختیاری تنها کتابخانه شهر شرافت شوشتر است که با حدود سه هزار نسخه کتاب و در پنج بخش مخزن، امانت، کودک، مرجع و سالن های مطالعه افتتاح شد.

منبع : خبرگزاری ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا