موسیقی

کنسرتی با ساز «هُوَرقَلیا» برگزار خواهد شد

گروه موسیقی «اقلیم هشتم» قرار است کنسرتی را با عنوان «هُوَرقَلیا» روز جمعه یکم تیر ماه، در فرهنگسرای نیاوران به اجرا درآورند.

به گزارش خبردون و به نقل از ایسنا، گروه «اقلیم هشتم» به سرپرستی «شهاب قاسمی» با همراهی گروه کُر به سرپرستی «مصطفی وقاری» قطعات سنتی با اشعاری از حافظ، سعدی، مولانا، بیدل دهلوی، شیخ بهایی، و چند قطعه گروه‌نوازی و تکنوازی را در سالن خلیج فارس اجرا می‌کنند.

عوامل هنری در این کنسرت شهاب قاسمی (سرپرست گروه، آهنگساز و تنظیم کننده)، آیدین شیخ (خواننده)، مصطفی وقاری(خواننده و سرپرست گروه کُر)، رضا اسدالهی(پرکاشن)، محمد دانشور، مائده عبادی، غزل قنبری، علیرضا فلاجتی، مهرنار میرزایی ، سوسن غیاثوند، پریا صالحی، سیما غیاثی، سمانه روحی و مهیا روحی، بهنام عباسی، محمدرضا زارعی ، تمنا طارانی، سمیه زبیدی، مژده سامانی، ستاره بی‌لی‌جی (نوازندگان)، طاهره شیخ بهایی، نیروانا ستاره آسمان،  آناهیتا ستاره آسمان، زیبا وفایی، امیرحسین حیدری، محسن مرادی (خوانندگان گروه کر) هستند.

کنسرتی با ساز «هُوَرقَلیا» برگزار خواهد شد

«هُوَرقَلیا» نام یک ساز کوبه‌ای جدید و تلفیق دو ساز دف و انبرک است. نام ساز برگرفته از حکمت شیخ اشراق (شهاب‌الدین سهروردی) است که هُوَرقَلیا را مکانی در عالم مثال معرفی می‌کند که حد فاصل بین دنیای مادی، معنوی و هشت گوشه است.

این ساز از سال 1384 از چرم طبیعی ساخته شده و در کنسرت های زیادی مورد استفاده قرار گرفته است. در این کنسرت برای اولین بار از این ساز با چرم مصنوعی به صورت گروهی استفاده شده است. صدای این ساز و زنگ های آن صدایی متفاوت و عرفانی را برای مخاطب به ارمغان می آورد.

کنسرت گروه موسیقی«اقلیم هشتم» با عنوان «هُوَرقَلیا» روز جمعه یکم تیر ماه ساعت ۱۸در فرهنگسرای نیاوران اجرا می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا