علم و دانش

استاد برجسته دانشگاه امیرکبیر تقدیر شد

تهران- ایرنا- پرفسور فریدون مقدس‌نژاد عضو هیات‌علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در اولین کنفرانس بین‌المللی تبادل اطلاعات علمی در زمینه مصالح و سازه‌های بتنی تقدیر شد.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، انجمن بتن ایران در این مراسم از پژوهش‌های پیشگامانه و دستاوردهای این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان میراث ماندگار در زمینه مواد و مصالح و طراحی روسازی های بتنی تقدیر کرد.

فریدون مقدس نژاد در سال۱۹۹۷ موفق به کسب درجه دکتری در رشته مهندسی عمران (راه و ترابری) از دانشگاه سیدنی شد و یک سال دوره تحقیقاتی فوق دکتری در دانشگاه وسترن سیدنی استرالیا گذراند.

تالیفات و دستاوردهای وی شامل ۲۸۰ مقاله در مجلات آی.اس.آی، ۲۲۰ مقاله در کنفرانس های بین المللی و داخلی، ۵ فصل در کتب خارجی، ۸ کتاب به زبان فارسی، ۲ کتاب به زبان انگلیسی در انتشارات ویلی و الزویر و 25 ثبت اختراع در ایران و یک ثبت اختراع در آمریکا می‌شود.

استاد برجسته دانشگاه امیرکبیر تقدیر شد

مقدس نژاد در سال ۱۳۹۶ به علت فعالیت‌های پژوهشی برجسته خود موفق به دریافت عنوان پژوهشگر برتر وزارت راه و شهرسازی در دومین همایش جایزه دادمان، در سال ۱۳۹۸ به پاس سال‌ها تلاش بی وقفه علمی و اجرایی در بخش صنعت قیر و آسفالت کشور از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به عنوان چهره برتر قیر و آسفالت ایران و در سال ۱۳۹۹ از طرف وزیر علوم به عنوان استاد نمونه کشوری انتخاب شد.

وی از سال۲۰۲۱ تاکنون در فهرست دانشمندان پر استناد یک درصد برتر جهان توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) بر اساس داده‌های مستخرج از دو پایگاه وب او ساینس و ای اس آی قرار داشته و بیش از ۲۰ سال خدمات مشاوره در پروژه های مهم راه، فرودگاه و راه آهن در بخش خصوصی و دولتی را در کارنامه خود دارد.

زمینه‌های پژوهشی مورد علاقه وی حوزه روسازی‌های آسفالتی و بتنی راه، فرودگاه و مهندسی راه آهن بوده و در حال حاضر عضو هیات علمی با مرتبه استاد در استاد دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست و گروه آموزشی ژئوتکنیک و راه و ترابری دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

منبع : خبرگزاری ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا