روانشناسی

بازی همستر کامبت با روان‌تان این بازی را خواهد کرد!

بازی کلیکی همستر با روان ما چه می‌کند؟

پونه شیرازی: مدتی است فضای مجازی پر شده از پست‌های خبری با عنوان بازی کلیکی همستر کامبت تلگرام که ۶۰ میلیون نفر را در دنیا که قطعا از این تعداد، چند میلیون‌شان هم در ایران هستند با انگیزه کسب درآمد سرگرم خود کرده است.

دکتر علی نیک جو، روان‌پزشک و روانکاو به این بهانه و با تاکید بر اینکه انگیزه و اشتیاق مردم در جامعه امروزی ما از منظر اقتصادسیاسی کاملا قابل درک و توجیه است، می‌گوید:
نباید فراموش کنیم آن چیزی که ما با آن کار و امرار معاش می‌کنیم و ساعات زندگی‌مان را می‌گذرانیم به آرامی بخشی از هویت ما و شخصیت و معنای زندگی ما می‌شود. کسی که بخش زندگی خود را صرف دلالی می‌کند عملا در سایر موقعیت‌های زندگی هم دیگران را به مثابه شئی می‌ببند که قابل خرید و فروش هستند.

او ادامه می‌دهد: چنین نگاهی فقط به خرید و فروش دلار، طلا، سکه و خانه محدود نمی‌شود بلکه به سایر امروز رندگی هم انتشار پیدا می‌کند. کسانی که بطور مدام و مکرر، وقت‌شان را صرف جریانی برای کسب پول بیشتر می‌کنند عملا چیزی از تعقل،حس‌کردن و اندیشیدن در کارشان نیست بلکه صرفا تبدیل به رباتی برای کسب درآمد شده که بتدریج چیزی از وجوه انسانیت ما باقی نمی‌گذارد.

صحبت‌های این پزشک را اینجا ببینید:

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا