بهداشت و درمان

تاکنون ۳۱۰۰ مرکز بهداشتی افتتاح شده است

وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح ۶۷۸ پروژه بهداشتی و درمانی در کشور، اولویت وزارت بهداشت را اجرای طرح‌های بهداشتی عنوان کرد و گفت: تاکنون ۳۱۰۰ مرکز بهداشتی در کشور افتتاح شده است.

بهرام عین اللهی، صبح شنبه دوم تیر ماه ۱۴۰۳ در مراسم افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی و آموزشی که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: افتتاح ۱۱ آموزشگاه بهورزی، سه انبار دارویی، یک ایستگاه قرنطینه مرزی از جمله پروژه‌های آماده افتتاح است.

وی به بهره برداری از بیمارستان‌های نیمه کاره اشاره کرد و افزود: اغلب بیمارستان‌هایی که امروز افتتاح می‌شود، از پروژه‌هایی است که شروع احداث آنها از سال‌ها قبل آغاز شده بود.

عین اللهی ادامه داد: افتتاح مجهزترین مرکز درمان سرطان در شرق و شمال شرق کشور، یکی از مهم‌ترین پروژه‌های درمانی است که احداث آن در سال ۹۰ شروع بوده بود.

وی با عنوان این مطلب که اولویت وزارت بهداشت در دولت سیزدهم توجه به حوزه بهداشت بوده است، افزود: تاکنون ۳۱۰۰ مرکز بهداشتی را افتتاح کرده‌ایم.

وزیر بهداشت همچنین به ارائه گزارشی از پروژه‌های آماده افتتاح در سطح کشور اشاره کرد و توضیحاتی را ارائه داد.

به گفته وی افتتاح خوابگاه‌های دانشجویی، خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های اورژانس و…، از جمله ۶۷۸ پروژه بهداشتی، درمانی و آموزشی است که امروز افتتاح می‌شود.

عین اللهی ادامه داد:این بزرگترین افتتاح پروژه‌های حوزه سلامت در کل تاریخ نظام سلامت با هزینه کرد ۲۷ هزار میلیارد تومان محسوب و با افتتاح این پروژه ها، ۴۰۰ هزار متر مربع فضای بهداشتی، درمانی، آموزشی، کمک آموزشی و رفاهی به ظرفیت وزارت بهداشت اضافه می‌شود.

وزیر بهداشت افزود: ۵۷۴ پروژه از این طرح ها، بهداشتی است که با زیربنای ۱۷۰ هزار متر مربع به ارزش ۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در ۲۹ استان کشور افتتاح شد.

همچنین در این مراسم ۹۰ پروژه درمانی با زیربنای ۱۷۶ هزار متر مربع و ارزش ۱۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در ۹ استان افتتاح و یک هزار و ۷۲۹ تخت بیمارستانی جدید به ظرفیت کشور افزوده شد.

افتتاح ۱۴ پروژه آموزشی، کمک آموزشی و رفاهی با زیربنای ۵۶ هزار متر مربع و ارزش ۳۲۷ میلیارد تومان از دیگر پروژه‌هایی بود که به صورت همزمان افتتاح شد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا