دنیای مد

تشکیل هفت پرونده تعزیری برای فروشندگان لباس دست دوم در مشهد

مشهد- ایرنا- مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: هفت پرونده تعزیری برای فروشندگان لباس‌های دست دوم (تاناکورا یا مستعمل) به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد ریال تشکیل شد.

محسن صیادی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۱۰ روز گذشته با بازرسی‌های انجام شده مدیریت بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد در قالب گشت مشترک با سایر دستگاه‌های نظارتی ذیربط، متخلفان در حوزه فروش لباس‌های دست دوم در مشهد شناسایی شدند.

وی اضافه کرد: در این زمینه هفت پرونده تعزیری برای این فروشندگان متخلف به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد ریال تشکیل و با یک واحد صنفی در محدوده قاسم آباد نیز برخورد قانونی شد.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: از ابتدای امسال در سطح شهر مشهد از ۹۸ واحد صنفی شناسایی شده ۲۰ واحد، روند مذکور را اصلاح کردند و به جای فروش لباس آلوده و دست دوم، لباس نو را در فروشگاه‌های خود عرضه می‌کنند.

صیادی افزود: کالاهای دست دوم، مستعمل و غیر بهداشتی است، بنابراین ورود و عرضه آن‌ها نیز ممنوع است و این واحدهای صنفی به هیچ عنوان مجوز فعالیت ندارند ضمن این که این فروشندگان لباس‌های دست دوم را با قیمت‌های خیلی ارزان می‌خرند و با هر قیمتی به فروش می‌رسانند.

بیشتر بخوانید:

پوشاک مستعمل در مشهد آزادانه به فروش می رسد

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا