علم و دانش

توسعه همکاری جهاد دانشگاهی و پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد

تهران- ایرنا- سازمان جهاد دانشگاهی و پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی و فناوری امضا کردند.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از جهاد دانشگاهی، امروز یکشنبه ۱۰ تیرماه، در نشستی با حضور «حسن مسلمی نائینی» رییس جهاد دانشگاهی و «یعقوب فتح الهی» معاون پژوهش و فناوری، «امیر طهرانچی» مدیر کل حوزه ریاست، «ابوالقاسم رئیسی» مدیرکل روابط عمومی جهاد دانشگاهی و «حمید حمزه زاده» رییس واحد علوم پزشکی شهید بهشتی با «محمدرضا زالی» رییس پژوهشکده گوارش و کبد و مرکز رشد فناوری‌های بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر صادقی معاون پشتیبانی و مدیریت منابع پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد و جمعی از متخصصان و پژوهشگران این پژوهشکده، تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی و فناوری به امضای طرفین رسید.

این تفاهم‌نامه همکاری به منظور هم‌افزایی و همکاری‌های مشترک و استفاده از ظرفیت‌های مشترک آموزشی، پژوهشی و فناورانه در حوزه سلامت گوارش و کبد، به امضای دکتر یعقوب فتح الهی معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی و دکتر محمدرضا زالی رییس مرکز رشد فناوری‌های بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و پژوهشکده گوارش و کبد این دانشگاه رسید.

همکاری مشترک در تبادل اطلاعات و امکانات؛ استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی و فنی، پژوهشی، آموزشی و فناوری به خصوص همکاری‌های مشترک در حوزه فناوری و ساخت ملزومات آزمایشگاهی و تجهیزات آندوسکوپی، گسترش خدمات و ملزومات حوزه غربالگری بیماری‌های غیر واگیر و سرطان‌های قابل پیشگیری، در زمینه تأسیس و راه‌اندازی دوره‌های آموزشی، اعلام نیازهای فناورانه صنایع فعال در حوزه تجهیزات پزشکی، استفاده از توانمندی‌های جهاد دانشگاهی در اجرای پروژه‌های تحقیقاتی- کاربردی مورد نیاز در حوزه بومی‌سازی، مهندسی معکوس، پیاده‌سازی و بهینه‌سازی در تجهیزات پزشکی از جمله مباحث مورد تفاهم طرفین در این نشست بود.

جهاد دانشگاهی آماده توسعه همکاری با مراکز علمی و پژوهشی است

حسن مسلمی نائینی در این نشست ضمن اشاره به توانمندی‌های جهاد دانشگاهی در حوزه‌های مختلف و ابراز خرسندی از امضای این تفاهم‌نامه بیان کرد: از ابتدای مسئولیتم در جهاد دانشگاهی تلاشم بر این امر استوار بوده که اعتماد مراکز دیگر را به جهاد دانشگاهی افزایش دهیم و زمینه‌ توسعه همکاری با سایر مراکز علمی و پژوهشی را ایجاد کنیم.

وی یادآور شد: رویکرد این نهاد از ابتدای تشکیل بر تولید فناوری بوده است، بر این اساس شبکه‌ای با ۱۰۲ واحد سازمانی را در سراسر کشور دارا هستیم که می‌توان از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

مسلمی نائینی ابراز امیدواری کرد امضای این تفاهم‌نامه منشأ خیر و برکات برای کشور و مردم باشد.

استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی در حوزه‌های مختلف

در ادامه این نشست، یعقوب فتح الهی معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی ضمن ابراز خرسندی از ایجاد این ظرفیت همکاری گفت: جهاد دانشگاهی در حوزه‌های آموزش، سلامت، درمان سرطان بانوان، درمان ناباروری، گیاهان دارویی و داروهای گیاهی و درمان زخم، ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد که امیدواریم بتوانیم همکاری‌های خوبی در این حوزه‌ها داشته باشیم.

آمادگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی برای برگزاری دوره‌های تخصصی آموزشی در حوزه پیشگیری بیماری‌ها

«حمید حمزه‌زاده» رییس جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی شهید بهشتی نیز عنوان کرد: در جهاد دانشگاهی ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف وجود دارد که می‌توان در راستای توسعه همکاری‌های مهم دو مجموعه به خصوص در حوزه پیشگیری و درمان بیماری‌های گوارشی و کبد و برگزاری دوره‌های تخصصی آموزشی به ویژه در حوزه سالمندی قدم برداشت.

تأکید بر توسعه همکاری دو مجموعه جهاد دانشگاهی و پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد

محمدرضا زالی رییس پژوهشکده گوارش و کبد و مرکز رشد فناوری‌های بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و صادقی معاون پشتیبانی و مدیریت منابع این پژوهشکده نیز در سخنان خود بر توسعه همکاری‌ دو مجموعه تأکید کردند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا