علم و دانش

ربات انسان‌نمای ایرانی به مسابقات جهانی ربوکاپ هلند اعزام می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست تیم اعزامی رباتیک دانشگاه خاتم، از اعزام ربات انسان نمای ایرانی به مسابقات جهانی ربوکاپ هلند در تیرماه جاری خبر داد.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، عبدالله شمیسا امروز (سه شنبه) در نشست مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۲۴ هلند و بازدید از ربات انسان نمای پپر/ pepper اظهار داشت: این نشست به مناسبت مسابقات جهانی ربوکاپ هلند که قرار است برگزار شود تشکیل شده است و دانشگاه خاتم با رویکرد جدید یک دهه خود، تلاش دارد نسل جدید را با نسل جدید از دانشگاه ها و فعالیت های به روز جامعه آشنا کند.

وی افزود: رویکرد دانشگاه خاتم و دانشگاه های دیگر در زمینه ربات، داشتن نقش موثرتری در فناوری و ارتباط با صنعت، توسعه و تعامل به وجود آمده ست که این امر نیاز به سرمایه‌گذاری‌هایی در این راستا در زمینه ساختارسازی و تشکیل تیم‌های پیشرو دارد. گروه رباتیک دانشگاه از سال ۹۷ شروع به فعالیت کرده است. در سال ۲۰۲۱ نیز در این مسابقات شرکت داشتیم و امسال نیز در این مسابقات شرکت مجدد خواهیم داشت.

شمیسا با تاکید بر اهمیت مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۲۴ هلند گفت: این مسابقات جهانی در ۱۵ لیگ برگزار می شود و بیش از ۵۰ هزار شرکت کننده و ۳۰۰ تیم از کشورهای مختلف در مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۲۴ حضور دارند. ترویج فناوری های نوین رباتیک و هوش مصنوعی و ایجاد بستری برای تبادل دانش و تجربه بین محققان و دانشجویان از جمله اهداف برگزاری این مسابقات است.

ربات پپر/ Pepper رباتی انسان نما در سطح جهان و یک ربات اجتماعی است و طراحی شده تا با انسان ها تعامل کند و قادر به تشخیص چهره، احساسات و برقراری ارتباط با کاربران از طریق صدا و حرکات است. با تمام محدودیت های ربات از نظر سخت افزاری، نرم افزاری و پردازشی، این ربات تناسب اندامی شبیه انسان دارد.

براساس این گزارش مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۲۴ هلند در روزهای ۲۷ تا ۳۱ تیرماه (۱۷ تا ۲۱ جولای) و با حضور بیش از ۳۰۰۰ دانشجوی فنی از ۴۵ کشور جهان برگزار می شود.

منبع : خبرگزاری ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا