سیاست

سخنگوی ستاد انتخابات کشور: به تدریج آرای شعب را اعلام خواهیم کرد

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محسن اسلامی در جمع خبرنگاران در ستاد انتخابات کشور، گفت: بر اساس قانون حضور نمایندگان در شعب اخذ رای به همراه کارت شناسایی صادره شده از سوی فرمانداری مجاز است.

وی با بیان اینکه این افراد می‌توانند تا پایان زمان اخذ رای، شمارش آرا و تنظیم صورت جلسه بدون دخالت در امور اجرایی و نظارت در محل شعبه حضور داشته باشند، خاطر نشان کرد: نمایندگان فرماندار باید ترتیبی اتخاذ کنند، این افراد در محل مناسبی استقرار یابند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه مهلت زمان رای گیری به پایان رسیده است، تاکید کرد: اعضای شعب موظف هستند از رأی دهندگانی که در صف حضور دارند رای گیری به عمل آورند.

اسلامی تصریح کرد: اعضای شعب، زمانی که مطمئن شدند افرادی در شعب حضور ندارند مرحله شمارش آرا را آغاز کنند.

وی با بیان این که زمان رای گیری به پایان رسیده است، گفت: بر اساس اصل ۱۷۷ قانون اساسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری باید اکثریت مطلق آرا و نصف به علاوه یک را به دست آورد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پاسخ به این سوال که چه زمانی نتایج انتخابات را اعلام می کنید؟ تاکید کرد: به محض آنکه آراء از شعب به ستاد انتخابات کشور اعلام شد به تدریج نتایج را اعلام می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری راس ساعت ۸ صبح امروز جمعه – هشتم تیرماه – در ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رای در سراسر ایران برگزار شد که از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۲۲ شعبه شهری، ۲۴ هزار و ۱۱۸ شعبه روستایی، ۴۳ هزار و ۴۲۵ شعبه ثابت و ۱۵ هزار و ۲۱۵ شعبه سیار است.

همچنین ۳۴۴ شعبه اخذ رای در نقاط مختلف جهان برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها در نظر گرفته شد.
 

منبع : ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا