علم و دانش

صنایع اصفهان در دولت سیزدهم ملزم به استفاده از ظرفیت‌ فناورانه استان شدند

اصفهان-ایرنا – استاندار اصفهان گفت: مدیریت استان از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم، مجموعه‌های صنعتی و اقتصادی بزرگ منطقه را به استفاده از ظرفیت‌های فناورانه درون استان ملزم کرد.

به گزارش ایرنا از استانداری اصفهان، سیدرضا مرتضوی روز دوشنبه در قرارگاه اقتصاد دانش‌بنیان استان که با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد، افزود: فشارهایی را در این راه متحمل شدیم اما بر عهد خود ایستادگی کردیم تا مجموعه‌های تولیدی بزرگ از ظرفیت‌های فناوری داخلی استان استفاده کنند.

وی با تاکید براینکه یکی از ظرفیت‌های جدی استان اصفهان، نیروی انسانی حوزه‌ اقتصاد دانش‌بنیان است، اظهار کرد: تمرکز ما بر حفظ و ارتقای ظرفیت‌های فناورانه استان است تا از استعدادهای موجود غافل نشویم.

استاندار اصفهان اضافه کرد: وظیفه ما رفع گلوگاه‌های این مسیر، تقویت منابع انسانی و حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان استان است.

مرتضوی تصریح کرد: برخی مواقع بدلیل جذب نشدن نیروهای مستعد، سرخوردگی‌هایی به وجود می‌آید که تنها راه پیشگیری از آن، ظرفیت‌سازی در حوزه‌های فناورانه است.

وی با اشاره به بازدید رییس‌ جمهور شهید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در سفر سال ۱۴۰۱ به استان گفت: آیت‌الله رییسی پس از این بازدید ذهنیت فوق‌العاده‌ای از ظرفیت‌های فناوری استان پیدا کرد بنحوی که پس از بازدید گفت «بدون شک قطب علم و فناوری کشور، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان است».

مرتضوی خاطرنشان کرد: شهید جمهور همچنین در بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تاکید کرد که قدردان ظرفیت‌های موجود باشیم و این سطح از علم و فناوری در استان را رشد و ارتقاء دهیم.

به گزارش ایرنا، توافقنامه همکاری مشترک معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با استانداری اصفهان در جهت حمایت از توسعه اقتصاد دانش بنیان امروز در سفر روح‌الله دهقانی معاون علمی رییس جمهور به اصفهان امضاء شد.

اصفهان بعنوان استان پیشتاز در عرصه علم و فناوری با سهم بیش از ۹ درصدی از کل شرکت‌های دانش بنیان کشور، رُتبه دوم را از این لحاظ در بین استان‌ها دارد.

همچنین این استان نخستین و تنها شهرک علمی و تحقیقاتی کشور را در خود دارد که ایده ایجاد پارک‌های علم و فناوری از آن از سال ۱۳۸۰ شکل گرفت و امروزه این شهرک در سایه حمایت دولت و تلاش فناوران و بخش خصوصی، یکی از بزرگترین مجموعه‌های دانش بنیان ایران با حدود۷۰۰ واحد و شرکت فناور و دانش بنیان و حدود ۹ هزار شاغل به‌شمار می‌آید.

منبع : خبرگزاری ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا