سیاست

قاضی‌زاده هاشمی: احیای دریاچه ارومیه نماد خدمت یک دولت مردمی است

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیرحسین قاضی زاده هاشمی در جمع حامیان دکتر سعید جلیلی در ارومیه بیان کرد: سالها کارو جهاد در زمینه دریاچه ارومیه در دولت سیزدهم به نتیجه رسید و امروز موضوعی که از آن مردم نگران بودند سبب شادی و نشاط شماست.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان سر ایران است و این بیان رهبر معظم انقلاب بی دلیل نیست ادامه داد: اگر به تاریخ طولانی ملت بزرگ ایران بنگرید می‌بینید ریشه تاریخی ما ومهد تمدنی ما از این منطقه آغاز شده است.

وی اضافه کرد: بعد از اسلام هم اولین پایه گذاران ایران جدید آذربایجانی های عزیز بودند کسانیکه در مقابل هجوم دشمنان خارجی مرزبانی کردند و خاک کشور را حفظ کردند.

قاضی زاده هاشمی اظهار کرد:وقتی استبداد داخلی شکل گرفت و به رژیم های خارجی وابسته شد در جریان مشروطیت سرداران شما جمهوریت را به ایران اعطا کردند.

وی اضافه کرد: وقتی نهضت امام (ره) شروع شد اولین گروهی که لبیک به این نهضت گفتند باز شما بودید و وقتی دفاع مقدس پیش آمد با اینکه خط مقدم رزمندگی از شما کیلومترها دور بود سرداران فراوانی از این منطقه اعزام شدند و نگذاشتند یک متر از خاک این کشور به دشت دشمن بیافتد.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: تمام آذربایجانی ها با مجموعه ای از مذاهب و اقوام‌ که به پهنای ایران دران زندگی می کنند و با وحدت از ایران عزیز محافظت کردند.

وی با بیان اینکه برخی ها تلاش می کنند بین ما جدایی بیاندازند اضافه کرد: اینها دوستدار ملت بزرگ ایران و اقوام بزرگ ایرانی نیستند و دوستدار کرد و ترک نیستند و کسانیکه تلاش میکنند اختلاف و تنازع ایجاد کنند و رای بدست آورند و چهار روزی به قدرت بنشینند دوستدار ملت ایران نیستند.

قاضی زاده هاشمی هر کشوری با انواع تنوع قومی‌وزبانی اش زنده است و با ملت وتفاوتهایش شناخته می‌شود .

وی اظهار کرد: این ملت بزرگ به خدمتگزار نیاز دارد و کسانیکه مشکلات آنها را بفهمند و تلاش کنند آن را را رفع کنند.

وی با بیان اینکه مرام‌دولت شهید رییسی درکنار مردم بودن بود افزود: وی با حساسیت مسایل را دنبال میکرد و با آنها بازی نمی کرد و مرور زمان برای ایشان اهمیت داشت و این سبک کار دولتهای مردمی است و قومیت مردم و زبان مردم برای آنها تفاوتی ندارد و برای مذاهب و قومیتها و برای مردم این خطه ارزش قایلند و عزت و کرامت همه مردم برای آنها موضوعیت دارد.

قاضی زاده هاشمی گفت: شما دیدید که مدام شهید ما در کنار شما بود و آخرین وداع را دراین منطقه داشتندو این سبک مدیریتی دولتهای مردمی است نه دولتهای تکنوکراتی که میخواهند از پشت میزهای تهران برای مردم تصمیم بگیرند، آنها ۹ظهر سرکار می آیند و سفرهای استانی برایشان زهر است.

وی ادامه داد: شهید بهشتی میگفتند ما تشنگان خدمتیم نه شیفتگان خدمت ، چرا تشنگان خدمتیم ؟ایشان بارها به ما می‌گفتند مسیر کسب رضای خدا مردم اند و خدمت به آنها.اگر میخواهید به قرب الهی برسید مسیر شما در بستر خدمت به مردم است.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه خداوند چون اخلاص شهید رییسی را دید اورانزد خودش برد ادامه داد: یک انسان بزرگ مثل شهید سلیمانی این را در میادین نبرد و شهید رییسی این را در خدمت مردم جستجو میکرد.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: ما اگر از آقای جلیلی حمایت می‌کنیم از یک شخص حمایت نمی کنیم از یک نوع نگاه حمایت میکنیم و آن را به مردم معرفی می کنیم مسأله اصلا شخص نیست.

وی اضافه کرد: بعضی رفتارها و ادبیات افرادی که در میدان انتخابات هستند را نمی پسندیم کسی که می‌خواهد کشور را اداره کند نباید مغالطه کند باید کارنامه و برنامه ارایه بدهد و از کارهایی که در گذشته خودش و یا کسانی که از آن دفاع کرده اند دفاع کند نه اینکه گردن نگیرد.

عضو ستاد انتخاباتی سعید جلیلی ادامه داد: بعضی ها جوری حرف میزنند که انگار تا قبل از نامزدی در این دوره در کشور هیچکاره بودند در حالیکه وزیر و نایب رییس مجلس و نماینده کشور بودند و در موضوعات مختلف امضای آن ها و دفاعیات آنها پای موضوعات مختلف است در قضیه برجام و در دوران کرونا هست.

وی افزود: کسی که مواضع دیروزش را امروز گردن نمی‌گیرد از کجا معلوم فردا زیر حرفهای امروزش مجددا نزد، ما انسانهای صادق الوعد می خواهیم و انسانهایی که مرتب تغییر موضع ندهند ، ساحت ساحت ریاست جمهوری است و دومین نفر کشور انتخاب می شود ما با این مسایل مشکل داریم .

عضو ستاد انتخاباتی سعید جلیلی اضافه کرد: کار تمام نشده است و خداوند به کسانیکه اهل جهاد و ایستادگی و مقاومت در راه حق باشند کمک میکند امروز رهبر معظم انقلاب فراخوان زدند و مسوولیت ما زیاد شد امروز برخی ها پای صندوق نیامدند و عصبانی هستند و ما باید تلاش کنیم نگاه آنها اصلاح شودو باید آنها را امیدوار و راضی کرد.

وی ادامه داد: موقعی که دولت را تحویل گرفتیم تورم در آستانه ۷۰ درصد بود و رشد نقدینگی بیش ۵۰ درصد بود و امروز رشد نقدینگی به ۲۳ درصد و تورم به زیر ۳۰درصد رسیده است.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد : انشالله با همت خواهران و برادران جهادی شما وکمک شما به انتخاب آقای دکتر جلیلی قول میدهم اگر کار بران مدار بماند به زودی مسایل معیشتی شما حل و فصل شود.

وی گفت: مشکلات و رفع آنها مهم است ولی مهمتر از آنها مقابله با فساد و اشرافیت است و برقراری عدالت، از خصوصیات دولتهای مردمی پاکدستی آنها و رسیدگی به محرومین و مناطق مرزی است و فاصله هر چه دورتر وظیفه ما بیشتر است.

عضو ستاد انتخاباتی سعید جلیلی اظهار کرد: زیبنده نیست تفاوت طبقاتی در کشور ما، این نگاه یک دولت انقلابی ومکتبی است .

وی ادامه داد: ما با تمام قوا و قدرت در کنار آقای دکتر جلیلی هستیم و خواهیم بود و انشالله با همت شما خواهران و برادران عزیز و جهاد تبیینی که خواهید داشت همه اقوام و مذاهب و زنان و مردان و جوانان ایرانی به میدان بیابید و کمک کنید یک حماسه بزرگ روز جمعه در میدان خلق شود و راه شهید آقای رییسی ادامه یابد .

منبع : ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا