سیاست

موضع گیری مقامات نظامی کشور درباره انتخابات

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: روزی ناوهواپیمابر به منطقه وارد می شد، در حالت آماده باش قرار می‌گرفتیم اما امروز به تأسی از انقلاب اسلامی، ناو هواپیمابر به انتهای دریای سرخ فرار کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امیر دریادار ایرانی در جمع مسئولین کشوری و لشکری استان هرمزگان و فرماندهان و کارکنان این نیرو، در قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نداجا، اظهار داشت: امروز پیام مقام عظمای ولایت، به زبان فارسی و ترجمه انگلیسی در دانشگاه های آمریکا، ابلاغ می‌شود و این نیروی خداوند است که پشتیبان نظام و انقلاب است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: روزی ناوهواپیمابر به منطقه وارد می شد، در حالت آماده باش قرار می‌گرفتیم، ولی امروز به تأسی از انقلاب اسلامی، ناو هواپیمابر به انتهای دریای سرخ فرار کرده و جرئت نزدیک شدن به ما را ندارد.

امیر دریادار ایرانی ادامه داد: همه اقتدار و بزرگی کشور را، مرهون راه بری مقام عظمای ولایت و خون پاک شهدا هستیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش عنوان کرد: خون سرخ شهداست که در رگ‌های ما جاری است و به ما برای ادامه مسیر جان تازه می دهد.

اظهارات مهم مقامات نظامی کشور درباره انتخابات

مردم ایران اسلامی در هشتم تیر بار دیگر حماسه‌آفرینی خواهند کرد

به روایت مهر، امیر سرتیپ خلبان یوسف قربانی، معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش در ششمین همایش تخصصی «روز رسته حقوق در ارتش» که همزمان با گرامی‌داشت هفته قوه قضائیه برگزار شد، با اشاره به اهمیت چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: دشمن به دنبال کمرنگ کردن انتخابات است، اما مردم عزیز ایران اسلامی با حضور همگانی و انتخاب اصلح بار دیگر حماسه‌ای بزرگ را خلق کرده و امید واهی دشمنان را به یاس تبدیل خواهند کرد.

امیر سرتیپ قربانی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، گفت: اقتدار نیروهای مسلح کشورمان در جریان عملیات پیروزمندانه وعده صادق موجب تغییرات راهبردی در منطقه و جهان شد.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: اقتدار جمهوری اسلامی ایران موجب شد تا تودهنی محکمی به استکبار جهانی و رژیم منحوس صهیونیستی در ابعاد مختلف منطقه‌ای و بین المللی زده شود و بار دیگر فریاد مظلومیت مردم بی دفاع فلسطین را در مجامع بین المللی و حتی دانشگاه‌های معتبر جهان به گوش ملت‌های آزادی خواه و حق‌طلب دنیا برساند.

وی همچنین یکی از مؤلفه‌های مهم اقتدار جمهوری اسلامی ایران در مقطع کنونی را حضور همگانی در انتخابات دانست و گفت: امروز تمام تلاش دشمنان قسم خورده ایران اسلامی آن است که حضور همگانی در انتخابات را کمرنگ کنند، اما مردم فهیم ایران اسلامی در روز جمعه بار دیگر عزتمندی خود را با حضور پر شور و یکپارچه به ارمغان آورده و حماسه بزرگ دیگری را تکرار خواهند کرد.

اظهارات مهم مقامات نظامی کشور درباره انتخابات

مشارکت بالا در انتخابات، مردمی بودن انقلاب را نشان می‌دهد

بنا به گزارش مهر، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در ششمین نشست روز رسته حقوق و همایش آزمون سخت حقوق بین الملل در آینه فلسطین که صبح امروز در ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: در بحث غزه و جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بیگناه غزه باید توجه داشت که قطعاً پیروز این صحنه مردم فلسطین هستند اما در قبال این جنایات این سوال پیش می‌آید که مدعیان حقوق بشر کجا هستند و سازمان‌های بین المللی کجا هستند؟

وی ادامه داد: سوال همه آزادی خواهان جهان این است که کاربرد مجامع بین المللی در قبال این جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در کشتار زنان و مردان، کودکان و غیر نظامیان چیست؟ چرا از این جنایات جلوگیری نمی‌شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش در بخش دیگری از سخنان خود به وظایف کشورهای اسلامی در قبال مردم مظلوم فلسطین اشاره کرد و گفت: سران و حاکمان کشورهای اسلامی باید اقدامات عملی و راهبردی خود برای فشار بر مجامع جهانی برای توقف ماشین کشتار رژیم صهیونیستی در غزه را افزایش دهند دا در میدان شاهد اثرات مثبت این اقدامات باشیم.

امیر سیاری با تاکید بر این که مقاومت در نهایت پیروز و سربلند است گفت: مطمئنی باشید مجاهدت و مقاومت فلسطینیان در نهایت منجر به پیروزی آنها در برابر ژین صهیونیستی خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت امور حقوقی در ارتش اشاره کرد و گفت: اجرای قوانین و مقررات و اشراف حقوقی بر مسائل از توانمندی‌های یک فرمانده محسوب شده و سبب می‌شود تا یک سازمان در مسیر رشد و تعالی حرکت کرده و به بیراهه نرود.

وی افزود: در واقع اجرای قوانین و مقررات و اشراف حقوقی بر مسائل، ضامن موفقیت سازمان در انجام مأموریت‌ها بوده و موجب سالم ماندن سازمان، کارکنان و مسئولان می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش در ادامه یکی از آفت‌های سازمان‌ها را ناآگاهی و مسلط نبودن بر مسائل حقوقی عنوان کرد و گفت: اگر قوانین و مقررات به دلیل عدم اطلاع و اشراف حقوقی اجرا نشود آن سازمان در آینده با آسیب‌های جدی مواجه خواهد شد.

دریادار سیاری با بیان اینکه مهمترین سرمایه، یک سازمان نیروی انسانی باتجربه است، تاکید کرد: نیرویی که سال‌ها تلاش کرده تا به سازمان خود خدمت کند، امکان دارد به علت عدم بهره‌گیری از مشاوره حقوقی و ناآگاهی نسبت به مسائل قانونی در وهله نخست به خود و در مرحله دوم به سازمان متبوعه‌اش آسیب برساند.

وی تأکید کرد: بدون تردید اجرای قوانین و مقررات نیاز به علم، دانش و آگاهی دارد و در واقع امروز فعالیت حقوقی یک امر کاملاً تخصصی محسوب می‌شود بنابراین باید بسترهای لازم جهت بهره‌گیری مستمر از کارشناسان حقوقی وجود داشته باشد تا در راستای ارتقای توان نیرو و سازمان به بهترین نحو از توانمندی‌های آنان استفاده شود.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: ما باید در حوزه امور حقوقی به نحوی عمل کنیم که نیاز واقعی سازمان و رده‌های تابعه برطرف شود و کارشناسان این حوزه باید به میزان اهمیت کار خود در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های سازمان توجه داشته باشند و بدانند که عملکرد صحیح‌شان تا چه اندازه می‌تواند در هدایت مجموعه به سمت رشد و تعالی، مؤثر واقع شود.

دریادار سیاری در پایان با اشاره به اینکه بسیاری از مسائل حقوقی در سطح نیروها قابل حل و فصل شدن است، گفت: اقدامات پیشگیرانه ما باید به گونه‌ای باشد که کمتر نیازمند استفاده از مراجع قضائی و محاکم باشیم و در این زمینه اداره قوانین و امور مجلس ارتش اقدامات شایسته و اثربخشی انجام داده که قابل تقدیر است.

امیر سیاری با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند انتخابات عامل حیات نظام و مظهر استقلال، خدا باوری، همدستی، فرصت تجدید قدرت نظام و وصل کننده مردم به بدنه اجرایی است.

وی ادامه داد: دشمن با همه امکانات تلاش دارد تا امن سازی را پیش ببرد و با وجود ناامیدی میان مردم تلاش می‌کنند مردم را به کاندیدها ناامید کنند و از با ایجاد دو قطبی کاذب شرایط را به نفع اهداف خود پیش ببرد. اما وظیفه ما تلاش برای افزایش مشارکت است، تمام تلاش ما افزایش بازدارندگی است و انتخابات در بازدارندگی اثر مستقیم دارد و مانند دفاع مقدس حضور مردم توطئه‌های مختلف دشمن را خنثی می‌کند.

امیر سیاری گفت: مشارکت بالا مردم در انتخابات مردمی بودن انقلاب و ثبات کشور را نشان می‌دهد. با مجاهدت‌های انجام شده کشور ما از ثبات بالایی برخوردار است و مشارکت مردم این ثبات را افزایش می‌دهد و گویای قدرت نرم کشور ماست.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: انتخاب اصلح خنثی کننده توطئه‌های دشمنان است و جایگاه کشور را در سطح جهان بالا می‌برد. پس اگر ایران آباد و آزاد می‌خواهیم، همه باید در روز جمعه پای صندوق‌های رأی حاضر شویم.

27215

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا