سیاست

نتایج انتخابات ریاست جمهوری قبل از ظهر شنبه اعلام می‌شود/ نحوه رأی‌گیری در عراق و عربستان

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سید محمدتقی شاهچراغی پنجشنبه‌شب (۷ تیر ماه) در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار داشت: حدود ۶۰ هزار شعبه اخذ رای در داخل و خارج از کشور داریم که بخش دیگری از این شعب هم سیار هستند.

رئیس ستاد انتخابات کشور تعداد شعب سیار اخذ رأی را حدود ۱۵ هزار شعبه اعلام کرد و افزود: رای‌گیری در حدود ۹۰ هزار نقطه در داخل و خارج از کشور انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در خارج از کشور، ۱۳۸ نمایندگی در ۹۹ کشور داریم که ۳۴۴ شعبه اخذ رأی متناسب با پراکندگی ایران پیش‌بینی شده است.

شاهچراغی تصریح کرد: برای مثال، در ایالت‌های مختلف آمریکا، ۳۰ شعبه اخذ رأی و در آلمان ۵ شعبه اخذ رأی پیش‌بینی شده است. در عراق و عربستان نیز فقط در سفارت و کنسولگری‌ها فرآیند رأی‌گیری را داریم.

معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: برای حجاجی که در عربستان هستند تلاش زیادی شد، اما تا الان خبری از سوی وزارت خارجه اعلام نشده است. سرپرست وزارت خارجه و دست‌اندرکاران تلاش زیادی صورت گرفته است.

وی گفت: از ۸ صبح به مدت ۱۰ ساعت یعنی تا ساعت ۱۸، برابر قانون رأی‌گیری انجام می‌شود. در صورتی که نیاز به تمدید وجود داشته باشد، با مسئولیت وزیر کشور این اتفاق می‌افتد.

رئیس ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: این شعب داخل کشور حدود ۳۲ هزار در مدارس، بیش از ۱۲ هزار شعبه در مساجد و ۳۴۸ شعبه در دانشگاه‌ها هستند تا مردم بتوانند با خیال راحت رأی بدهند.

وی با بیان اینکه استان تهران به لحاظ وسعت و تعداد شعب، بزرگ‌ترین استان ما است، گفت: حدود ۶ هزار شعبه در این استان وجود دارد.

شاهچراغی اعلام کرد: قاعدتاً روز شنبه تا قبل از ظهر به هر مقداری که اطلاعات انتقال داده شود، نتایج در اولین فرصت اعلام می‌شود.

منبع : ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا