کتاب و ادبیات

«ورود غریبه‌ها ممنوع» در دورهمی نوجوانان کتابخوان

تهران- ایرنا- دوازدهمین دورهمی نوجوانان کتابخوان با عنوان «ورود غریبه‌ها ممنوع» در کتابخانه‌های فرزانگان و گلستان برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی فرهنگسرای گلستان، دوازدهمین دورهمی نوجوانان کتابخوان شهر تهران با عنوان «ورود غریبه ممنوع» با حضور جمعی از نوجوانان و اعضای باشگاه کتاب‌خوانی کتابخانه‌های گلستان و فرزانگان برگزار می‌شود.

«خانواده و اهمیت آن» محور اصلی این جلسه است و از دیگر اهداف اصلی آن می‌توان به آشنایی بیشتر نوجوانان با کتاب‌هایی با مضامین مواجهه با خانواده و نحوه تعامل نوجوانان با اعضای خانواده اشاره کرد.

براین اساس، کتاب «برایم شمع روشن کن» نوشته «مریم محمد خانی» از انتشارات افق خوانش و بررسی می‌شود. این کتاب به مهمترین مسائل دوران نوجوانی به ویژه ارتباط آنها با اعضای خانواده می‌پردازد.

کتاب «برایم شمع روشن کن»، ماجرای دختر نوجوانی به نام سارا و مشکلاتش با خانواده و دنیای اطرافش است. سارا که تازه ۱۳ ساله شده و نوجوانی‌اش آغاز شده، در حال شناختن خود و دنیایی است که در آن زندگی می‌کند و در این میان باید با شرایطی نه چندان طبیعی مواجه شود. این اثر، دومین کتاب مریم محمدخانی است.

ارتباط با اعضای خانواده یکی از مهمترین موضوعات تربیتی به شمار می‌رود؛ این مقوله در دوران نوجوانی نیز به دلیل بحران‌های این دوران رنگ و بوی جدی‌تری به خود می‌گیرد. ویژه برنامه «ورود غریبه ممنوع» تلاش دارد ضمن آموزش نکات اصلی‌این حوزه در قالب نشست کتابخوانی، به مرور چند مثال از نحوه تعامل نوجوانان با خانواده بپردازد.

براساس این گزارش، ویژه برنامه «ورود غریبه ممنوع» و دوازدهمین دورهمی بچه‌های کتابخوان روز یکشنبه ۱۰ تیرماه از ساعت ۱۵ در کتابخانه گلستان برگزار می‌شود. کتابخانه فرزانگان نیز روز چهارشنبه ۱۳ تیرماه از ساعت ۱۶ پذیرای نوجوانان کتابخوان خواهد بود. ورود برای عموم نوجوانان آزاد است.

در حاشیه این ویژه برنامه نیز نمایشگاه کتاب با موضوع خانواده و مسائل مربوطه (حوزه نوجوانان و خانواده) برگزار خواهد شد.

کتابخانه فرزانگان واقع در انتهای خیابان گلستان، جنب بوستان تسلیحات، کوچه شهیدگلستانی است و شماره تماس ۷۷۸۲۰۵۴۴ در دسترس عموم علاقمندان قرار دارد.

همچنین فرهنگسرای گلستان واقع در میدان نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، جنب بوستان فدک است که مخاطبان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۷۷۸۴۱۳۷۶ تماس بگیرند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا