سیاست

وعده پورمحمدی به مردم برای پس گرفتن لایحه عفاف و حجاب /با زنان و دختران ستیز نکنیم / چرا پلیس و بسیح باید درگیر صحنه های تلخ و ناگوار شود؟

پورمحمدی گفت:با زنانمان ستیز نکنیم، در خانه با زن و همسرمان و دخترمان ستیز کردیم ما پیروزیم؟ در خیابان و مدرسه و اداره ستیز کنیم پیروز می شویم؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مصطفی پورمحمدی، کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دور دوم به اظهارات دیگر کاندیداها پاسخ داد.

اهم اظهارات پورمحمدی را بخوانید؛

*پوشش و حجاب دغدغه جدی است، حکم شرع و قانون است و سبک عرفی است که همه قبول داریم، همه هم داریم تلاش می کنیم برای این پوشش رسمی و اسلامی، هم باید قانع کنیم هم سبک مناسبی را ترویج کنیم، خیلی هم هزینه کردیم از بیت المال، مدارس، دانشگاه، صداوسیما ولی آنچه مطلوب بود دست نیافتیم.

*سطح توقع و مقایسه را باید تعریف روشن کنیم. توقع ما چیست این مساله مهمی است؟ کی مقصر است؟ کی باید توبیخ و مؤاخذه شود؟

*من معتقد تهاجم فرهنگی هستم و نگرانی اصلی باید داشته باشیم ولی بخش بزرگی از این سبک های متفاوتی که ما نمی پسندیم و در جامعه وجود دارد براساس اعتقاد نیست براساس اعتراض و لجبازی است.

*زنان و دختران ما نجیب و عفیف هستند.

*با زنانمان ستیز نکنیم، در خانه با زن و همسرمان و دخترمان ستیز کردیم ما پیروزیم؟ در خیابان و مدرسه و اداره ستیز کنیم پیروز می شویم؟

*هر کاری را باید سامان دهیم و به جایی نکشد که پلیسی که باید حافظ امنیت باشد و بسیج که شرف نظام هستند درگیر صحنه های تلخ کنیم که بسیار ناگوار است.

*همه بزرگان از امام، رهبری، و مراجع و متدینین دغدغه حجاب و اخلاق و دین را داشتند اما می دانند که نمی شود بی برنامه و بدون حساب و کتاب با روش های تند برخورد کرد. این روش ها جواب نمی دهد این درست نیست چرا انقدر کشیدیم و کشیدند که پاره شد، بازهم ادامه بدهیم؟

*همه جا در مدرسه و خانه و اداره باید حرمت زنان را داشه باشیم. حجاب و عفاف و جایگاه زن ایرانی نقطه قوت و امتیاز ماست.

*بهرحال قرار ما با شما دختران و بانوان این است که اگر موفق به اخذ رأی از شما شدم حتما این لایحه عفاف و حجاب را که مورد بحث است و نحوه اجرای آن مساله دارد حتما پس می گیرم و در دولت با کارشناسان و دلسوزان بحث می کنیم و راهکار درست تعریف می کنیم.

2727

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا