سیاست

پزشکان: عده ای از آقازاده ها تیلیارد می شوند و پایتخت این مملکت را می گیرند/اجازه برخورد خشونت آمیز با زنان و دختران را نمی دهم

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1403 خطاب به مردم سنندج گفت: عده ای در دوران تحریم چگونه نفت می فروختند، پول را چگونه وارد می کردند و آن پول کجا می رود؟! ما که مات می کنیم عده ای از آقازاده ها تیلار می شوند و در این هوای آلوده پایتخت این مملکت را می گیرند. هوا را صاف می کنیم.

به گزارش خبردون و به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، مسعود مزیکیان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1403 در سومین سفر خود به استان به شهرستان سنندج رفت.

به گزارش جماران، وی که صبح امروز به سنندج سفر کرده بود در اولین برنامه خود در این شهر با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدای سنندج ادای احترام کرد و پس از آن با حضور در پارک سپیدار مورد استقبال گرم هواداران قرار گرفت. .

در ابتدا سجادی رئیس ستاد کل استان کردستان ضمن اشاره به دغدغه آحاد جامعه برای آینده کشور و انقلاب گفت: آمده ایم در مقابل حامیان فیلترینگ و سودجویان تحریم بایستیم. و کسانی که راه آزادی را بستند. برای استفاده از قدرت خود به عقلانیت نیاز داریم. ما مردم نگران با افکار متحجر هستیم.

وی افزود: مطالبه ما در طول سالیان این است که دولتمردان بدون قومیت خدمت کنند. خدا شاهد است که صدها جوان جبر به کولبری مشغولند، افرادی که دست کمی از وزیر ندارند و به فکر کشور هستند. آنها را پیدا کنید و از آنها برای توسعه کردستان استفاده کنید. شهری است که در رأس آمار تورم و بیکاری قرار دارد.

رئیس ستاد کل استان کردستان افارود: معتقدیم پزشکان افرادی متعهد هستند و در کنار مردم خواهند بود. با توکل به خدای عدالت خواهان و مستضعفان راه خود را ادامه می دهیم. ما امیدواریم که آقای پزشکان دولتی تشکیل دهند که موی دختران را در اولویت قرار ندهد و تنش در سیاست خارجی را کاهش دهد.

پزشکیان: حاکمان و مدیران جامعه باید با مردم صادق باشند

در ادامه مراسم مسعود پزشکیان در جمع پرشور مردم سنندج ابتدا به زبان کردی به سخنرانی پرداخت و گفت: اقتدار مملکت به مردم آن جامعه است این قدرت زاییده امنیت و قدرت نظامی است. جامعه به خاطر ناعدالتی و تبعیض از ما گریزان است. هر فرد باید بر اساس شایستگی، جایگاه خود را پیدا کند. باید عدالت را در توسعه سیاسی و اقتصادی اعمال کنیم. حاکمان و مدیران جامعه باید با مردم صادق باشند.

وی در ادامه افرود: ما مسئولان و هر کسی که در جامعه زندگی می‌کند باید در مقابل صحبت‌های خود عمل داشته باشد. آیا ما به وعده‌های خود صادق هستیم؟ اگر ما و حاکمان به مردم با این دید نگاه کنیم؛ شکاف در جامعه و قومیت‌ها وجود نخواهد داشت. زیرا گروهی فکر می‌کنند عقل کل بوده و بقیه مردم اجنبی و خود فروش هستند ما برای اینکه این بازی را بهم بزنیم و تنها یک گروه در صحنه نباشند باید در صحنه حضور داشته باشیم. تمام کسانی که در این خاک زندکی می‌کنند، حق انتخاب دارند.

پزشکیان گفت: شب گذشته فردی گفت؛ نمیگذارم رئیس جمهور شوی، مگر تو چکاره‌ای؟! مردم تصمیم می‌گیرند که به چه کسی رای بدهند یا نه. مردم اگر در صحنه باشند، ثابت خواهند کرد که اینگونه نخواهد بود. امیدوارم با حضور شما اقتدار را برگردانیم. ما با قدرت جلوی تبعیض و فساد خواهیم ایستاد.

پزشکیان افزود: اینکه عده‌ای در تحریم نفت را چگونه فروخته، پول را چگونه وارد و آن پول کجا می‌رود؟! وقتی غیرشفاف می‌کنیم عده‌ای آقازاده تیلیاردر می‌شوند و سرمایه این مملکت را در این هوای آلوده می‌برند، ما هوا را شفاف خواهیم کرد. ما زندگی آرام برای تمام مردم و کردستان می‌خواهیم ما از تبعیض و نامردی و قلدری و زورگویی بیزاریم.

پزشکیان در خصوص رفتار تند با زنان و دختران گفت: ما با هر برخورد خشن و غیرانسانی مخالف هستیم و اجازه نخواهیم داد، برخوردی انجام شود. فرقی بین زن و مرد نیست. مرد و زن و هر کسی که عمل صالح آنجام دهد حیات طیبه بدست خواهد آورد

وی در پایان افزود: من مثل شما هستم. تعریف زیادی نباید توهم بوجود بیاورد. وظیفه ما پاسخگویی و صادق بودن با شما است. اگر زیاد تعریف کنید من هم به دیکتاتور تبدیل خواهم شد.

بژی کورد و کوردستان

۲۷۲۱۸

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا