سیاست

پویش ملی فناوری‌های دانش بنیان و مردم؛ حمایت تمام قد خود را از جلیلی اعلام می‌کنیم

به گزارش ایرنا، در بیانیه حمایت پویش ملی فناوری‌های دانش بنیان و مردم از حضور سعید جلیلی در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری سال 1403 آمده است: درود به مردمی که هنر آنها انتخاب های بزرگ است مثل انتخاب شهید رئیسی و حالا دوباره وقت انتخاب است بین بازگشت به ۸ سال تعطیلی کشور یا امتداد راه شهید جمهور ، رئیسی عزیز .با توجه به نقش اساسی و خطیر اقتصاد دانش بنیان به عنوان یکی از مصادیق مهم و تاثیرگذار اقتصاد مقاومتی و تاثیر این مهم در قطع وابستگی کشور به نفت و کشورهای غربی، مهم‌ترین دستاورد این امر را می‌توان افزایش تولید، کارآفرینی و در نتیجه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی برشمرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: که قسمت عمده ای از موارد ذکر شده در دولت شهید رئیسی عزیز ریل گذاری شده و ادامه این مسیر ارزشمند منوط به انتخاب صحیح ماست . با نگاه به گذشته و روی کار آمدن دولتی با بدنه و ساختار پیر و خسته در دهه 90 (دولت‌های یازدهم و دوازدهم)، اداره اقتصاد علی الخصوص اقتصاد دانایی‌محور (دانش بنیان) به شیوه دولت‌های لیبرال و نئولیبرال‌های غربی بوده است و این شیوه موجب کاهش رشد شتاب علمی در کشور شده است، همچنین تزریق پول و رانت‌های بی‌پایه و اساس باعث شکل‌گیری نهادهای مرتبط در این حوزه گشته است که متاسفانه طبق بررسی‌ها و پژوهش‌های علمی، هیچ‌گونه کارکردی نداشته و غالبا به جهت نمایه کاری صورت پذیرفته است.

ابن بیانیه تصریح دارد: هم‌اکنون و در این برهه از زمان، حوزه اقتصاد دانش بنیان و اکوسیستم کارآفرینی کشور نیازمند استقرار دولتی انقلابی، جوان و کارآمد می‌باشد که با نگاه به ظرفیت‌های داخلی کشور و بر اساس آمایش سرزمینی در حوزه آموزش عالی، علم، فناوری و صنعت به امر تولید در کشور رونق بخشیده و موجب شکل‌گیری و توسعه بنگاه‌های اقتصادی بومی در مقیاس بزرگ و کوچک با محوریت صنایع پیشرفته و دانش بنیان گردد.باتوجه به صداقت ،تعهد، پایبندی به آرمانهای انقلاب ،داشتن برنامه جامع و کامل و نگاه تیزبینانه ایشان به حوزه حکمرانی علم و فناوری و همچنین نقش بی بدیل ایشان در طول مسئولیت های گذشته از جمله شورای امنیت ملی و همینطور در دولت سایه ثابت کردند که نه تنها توان، بلکه برنامه ، علم ،مدیریت و پیشبرد جهش بینظیر را دارند .

این بیانیه آورده است: آقای دکتر جلیلی با تاکید بر جمعیت جوان تحصیل کرده معتقدند ظرفیت بسیار ارزشمندی به حساب می آید. و یک جوان مسلمان و پرباور میتواند الگو باشد. عمق راهبردی نگاه آقای جلیلی نه بر مبنای کلیات بلکه همفکری با نخبگان و جوانان و کارشناسان مربوطه می باشد. طبق مطالعات انجام شده جهان به سمت چند قطبی حرکت میکند ، دکتر جلیلی به خوبی به این موضوع پرداخته اند و اطلاعات کافی در زمینه آینده جهان و پیشرفت و ترقی دارد.

در این بیانیه درج شده است: سوابق درخشان در پست های کلیدی و حساس ، اعتماد کم نظیر رهبر معظم انقلاب به ایشان ، برخورداری از برنامه های کارشناسی مبتنی بر نگاه امامین انقلاب اسلامی مهر تائیدی بر زیر بنای فکری و اعتقادی ایشان، این امیدواری را نوید می دهد که دولت دکتر سعید جلیلی توانایی تشکیل دولت جوان و انقلابی را دارد و با ریاست ایشان بر قوه مجریه راه شهید رئیسی ادامه پیدا می کند.

در پایان آمده است: لذا؛ پویش ملی فناوری‌های دانش بنیان و مردم به عنوان یک نهاد انقلابی و مردمی از ایشان جهت حضور در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به عنوان یک فرد توانمند، خوش سابقه و انقلابی که تمام نگاه و حمایت ایشان به ظرفیت داخل کشور و به خصوص جوانان و نخبگان بوده است، به صورت تمام قد حمایت خود را اعلام می‌دارد.

منبع : ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا