علم و دانش

پیاده‌روی فضانوردان چینی برای نصب تجهیزات محافظت از زباله‌ فضایی+فیلم

تهران- ایرنا- دو فضانورد چینی مستقر در ایستگاه فضایی تیانگوگ با صرف شش و نیم ساعت پیاده‌روی بیرون از ایستگاه فضایی تجهیزات جلوگیری از پسماندهای فضایی را پیرامون این ایستگاه نصب کردند.


دریافت
4 MB

به گزارش گروه علم و آمزوش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی اسپیس، لی کانگ و یی گوانگوفو دو فضانورد مستقر در این ایستگاه فضایی و در ماموریت شینزو ۱۸ در پیاده‌روی شش و نیم ساعته مشارکت کردند و لی گوانگ سو از داخل ایستگاه با هدایت بازوی رباتیک در این ماموریت همراهی کرد.

لی مینگ، مهندس کارشناس در شرکت علوم عوافضای و فناوری چین در این مورد گفت: مهم ترین وظیفه این ماموریت، نصب تجهیزات حفاظت در برابر زباله‌های فضایی بود. لی کانگ سپس بازوی رباتیک را سوار کرد و از طریق دوربین کلاه خود، امکانات ایستگاه فضایی بازرسی خارج از ایستگاه را بازرسی کرد انجام داد.

آخرین پیاده روی فضانوردان در ماموریت شینزو ۱۸ اواخر ماه مه (خرداد گذشته) انجام شد و طی آن یی و لی گوانگ سو در ماموریت پیاده روی هشت و نیم ساعته تجهیزات حفاظت از زباله فضایی را بیرون از ماژول منگتیان این ایستگاه نصب کردند.

مشکل زباله‌های فضایی یکی از نگرانی‌های اصلی مقامات فضایی چین است به خصوص که ایستگاه فضایی تیانگونگ بتازگی به علت برخورد زباله‌های فضایی با آرایه‌های خورشیدی آن دچار قطعی برق شد.

ایستگاه فضایی مدولار بزرگ چین یا ایستگاه فضایی تیانگونگ به اختصار (CSS) یک ایستگاه فضایی مستقر در مدار نزدیک زمین بین ۳۴۰ تا ۴۵۰ کیلومتری سطح زمین است. ایستگاه فضایی چین تقریباً یک پنجم جرم ایستگاه فضایی بین‌المللی است و انتظار می‌رود جرم ایستگاه فضایی چینی بین ۸۰ تا ۱۰۰ تن باشد.

منبع : خبرگزاری ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا