اقتصادی

پیش بینی قیمت دلار ۱۴ تیر ۱۴۰۳ / فتیله دلار در انتظار نتیجه انتخابات پایین آمد

قیمت دلار روز چهارشنبه برخلاف سایر روزهای هفته ‌جاری کاهش هزار و ۵۰۰ تومانی داشت. معامله‌گران معتقدند نوسانات محدود دلار حاصل تلاش بازارساز نیست و این روند تحت تاثیر تعلل معامله‌گران برای مبادله جهت مشخص شدن نتیجه انتخابات در روز شنبه است.

به گزارش ،قیمت دلار در پنجمین روز هفته نوسان کاهشی داشت و به کف کریدور ششم برگشت. این اسکناس روز چهارشنبه در نیمه پله پنجم و در کف کریدور ششم بسته شد.

تجارت نیوز در خبری نوشت:کارشناسان اقتصادی معتقدند قیمت درهم بر افزایش قیمت دلار اثر گذاشته و یکی از دلایل صعود اسکناس آمریکایی به حساب می‌آید. آنها می‌گویند انتخابات ریاست جمهوری و چشم‌انداز کلان دو نامزد انتخاباتی بسیار به بازار جهت داده است.

پیش بینی قیمت دلار

تحلیلگران اقتصادی معتقدند ریتم معاملاتی در روزهای اخیر نشان‌دهنده رشد انتظارات تورمی از دیدگاه سرمایه‌گذاران است و روز شنبه را روز مهمی برای تعیین تکلیف بازارهای مالی می‌دانند.

با توجه به دیدگاه‌های اشاره شده به نظر می‌رسد اظهارات نامزدهای انتخاباتی و مناظرات روزهای اخیر آنها، کاتالیزور بازارهای مالی به ویژه دلار بوده است و در یک رگرسیون ساده و خطی ضریب همبستگی مثبتی از خود نشان می‌دهد.

تحلیلگران اقتصادی هر چند ضعیف اما احتمال برگشت موقت قیمت دلار به کریدور ۵۰ هزار تومانی را می‌دهند. به اعتقاد آنها این برگشت قیمت، اصلاح موقتی است و ماندگاری قیمت در کریدور ۵۰ هزار تومان توجیه اقتصادی ندارد.

تتر با دلار تراز شد

قیمت درهم روز چهارشنبه روی رقم ۱۶ هزار و ۵۱۴ تومانی ایستاد و نسبت به روز سه‌شنبه ۴۰۰ تومان افت داشت. قیمت تتر روی رقم ۶۱ هزار ۶۵۰ تومانی ایستاد و کاهش ۳۰۰ تومانی داشت.

پوند با کاهش هزار تومانی روی قیمت ۷۷ هزار و ۲۲۰ تومانی معامله شد و یورو نیز با افت ۶۰۰ تومانی روی رقم ۶۵ هزار و ۴۵۰ تومانی ایستاد.

گفتنی است اسکناس دلار روز سه‌شنبه با رقم ۴۶ هزار و ۱۶۷ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۳ هزار و ۱۰۶ تومانی عرضه شد و تغییر قیمت نداشت.

۲۱۷

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا