اقتصادی

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۱۰ تیر ۱۴۰۳/ بازار طلا در سقف قیمت فریز شد

قیمت طلا و سکه در شروع هفته دوم تیر در روند متوازنی قرار نگرفت. روز شنبه دلار قیمت نسبتا با ثباتی داشت و اونس جهانی طلا افزایش محدودی را تجربه کرد. بازار طلا در اولین روز هفته هر سه روند افزایشی، کاهشی و خنثی را داشت و تحت تاثیر انتخابات ریاست‌ جمهوری تحرکات قیمت در آن محدود بود.

به گزارش ، قیمت طلا و سکه در نخستین روز هفته در روند یکدستی قرار نگرفت. قیمت طلا افزایشی شد و سکه امامی کاهش ۲۶۰ هزار تومانی داشت.

تجارت نیوز در خبری نوشت:سکه‌های سبک‌تر نیز بدون تغییر و با قیمت آخرین معامله هفته گذشته مبادله شدند.

Screenshot 2024-06-29 at 4.58.05 PM

پیش بینی قیمت طلا و سکه

روند بازار ارز در حالی که منتظر تعیین تکلیف انتخابات ریاست جمهوری است در محدوده‌ای مشخص فریز شده و بازار طلا نیز به تبعیت از آن نوسان قیمتی چندانی ندارد.

معاملات بازار فلز زرد در هفته گذشته با تحرکات قیمت دلار همراه شد و در هفته جاری نیز چشم به بازار ارز دوخته است. اینکه کدام کاندیدا در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیروز میدان می‌شود، بر روند بازارهای مالی در کوتاه‌مدت اثرگذار است.

نقره بر مدار رشد قرار گرفت

گفتنی است قیمت طلای جهانی در لحظه نگارش این گزارش، رشد نزدیک به دو دلاری دارد و روی رقم ۲۳۲۶ دلاری در حال معامله است. اونس جهانی نقره با قیمت ۲۹ دلار و ۱۴ سنتی معامله شد و تغییر قیمت نداشت. قیمت هر گرم نقره در بازار داخلی روز شنبه در سطح ۵۷ هزار و ۸۶۰ تومانی معامله شد و ۴۴۰ تومان گران شد.

راه سکه‌های سنگین از هم جدا شد

سکه امامی روز شنبه ۹ تیر با کاهش ۲۶۲ هزار تومانی روی رقم ۴۲ میلیون و ۲۹۵ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار افزایش ۱۸۵ هزار تومانی داشت و روی رقم ۳۸ میلیون و ۲۱۵ هزار تومانی ایستاد.

گفتنی است نیم‌سکه، ربع سکه و سکه گرمی بدون تغییر نسبت به آخرین معامله هفته گذشته به ترتیب با رقم ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه کاهشی شد

قیمت طلا در اولین روز هفته در تمام وزن‌ها افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۶۷ هزار تومانی با رقم ۱۵ میلیون و ۲۱۸ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با رشد ۱۵ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۵۱۳ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۴۶۶ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه روز شنبه برخلاف قیمت روند کاهشی یکدستی داشت. حباب سکه امامی ۵۷۰ هزار تومان، سکه بهار ۸۲ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۵۴ هزار تومان، ربع سکه ۷۶ هزار تومان و سکه گرمی ۳۸ هزار تومان کاهشی شد.

۲۱۷

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا