علم و دانش

چَت‌جی‌پی‌تی از آدم‌ها بانمک‌تر است؟

تهران- ایرنا- دانشمندان پژوهشی انجام دادند تا متوجه شوند از نظر مردم جوک‌های انسان‌ها خنده‌دارتر است یا جوک‌های چَت‌جی‌پی‌تی؛ چَت‌جی‌پی‌تی برنده این مقایسه بود.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از وبگاه تِک اِکسپلور، دانشمندان در یک پژوهش، جوک‌های انسان‌ها را با شوخی‌های چَت‌جی‌پی‌تی (ChatGPT) مقایسه کردند.

در این پژوهش که در مجله علمی پلاس وان (PLOS ONE) منتشر شد، واکنش شرکت‌کنندگان در پژوهش به جوک‌های تولیدشده توسط چَت‌جی‌پی‌تی ۳.۵ (ChatGPT 3.5) و انسان‌ها مقایسه شد و چَت‌جی‌پی‌تی برنده این مقایسه بود.

درو گورِنز (Drew Gorenz)، نامزد دکترای روانشناسی اجتماعی در کالج ادبیات، هنر و علوم یو اِس سی دورنسایف، گفت: این پژوهش انجام شد تا مشخص شود هوش مصنوعی می‌تواند در زمینه خندان انسان‌ها، از خودشان بهتر عمل کند یا خیر.

چَت‌جی‌پی‌تی از آدم‌ها بانمک‌تر است؟

چَت‌جی‌پی‌تی نمی‌تواند احساسات را بفهمد اما بهتر از یک انسان معمولی جوک می‌گوید. این پژوهش نشان می‌دهد برای گفتن یک جوک واقعاً خوب نیازی به احساس کردن ندارید.

افراد شرکت‌کننده در پژوهش، خنده‌دار بودن همه جوک‌ها را در حالی رتبه‌بندی کردند که نمی‌دانستند چه کسی آن‌ها را نوشته است.

به طور کلی، نزدیک به ۷۰ درصد از شرکت‌کنندگان، جوک‌های تولیدشده توسط چَت‌جی‌پی‌تی را خنده‌دارتر از جوک‌های انسان‌ها ارزیابی کردند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا