سیاست

کُری خوانی زاکانی در پایان مناظره چهارم /قالیباف قول مذاکره به سبک رئیسی را داد /قاضی زاده هاشمی از مبانی سیاست خارجی اش رونمایی کرد

محمد باقر قالیباف، پس از پایان مناظره چهارم، در جمع خبرنگان گفت: بنده به مذاکرات معتقدم همینطور که شهید رئیسی دنبال کردند حتما دنبال کنیم در چارچوب قانون راهبردی. طرف ما در هسته‌ای آمریکاست که در تاریخ قبل و بعد از انقلاب نشان داده صادق در عملکرد و گفتارش نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد باقر قالیباف، پس از پایان چهارمین مناظره در جمع خبرنگاران گفت: سیاست خارجی ادامه سیاست داخلی است و بالعکس، امروز مهم برای مردم ما یکی رفع تحریم و دومی بحث خنثی‌سازی تحریم است. مردم می‌گویند مهم این است که مسائل اقتصادی کشور را حل کنید که اولویت اول است، ما هم باید موضوع رفع تحریم را دنبال کنیم.

بنابر روایت تسنیم، وی ادامه داد: بنده به مذاکرات معتقدم همینطور که شهید رئیسی دنبال کردند حتما دنبال کنیم در چارچوب قانون راهبردی. طرف ما در هسته‌ای آمریکاست که در تاریخ قبل و بعد از انقلاب نشان داده صادق در عملکرد و گفتارش نیست.

قاضی‌زاده: مبانی سیاست خارجی دولت من گفت‌وگوی داخلی و ملت‌هاست

همچنین بنابر روایت تسنیم، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نیز در جمع خبرنگاران تاکید کرد: مبنای سیاست خارجی بر دیپلماسی عمومی و گفت‌وگو بین ملل شکل گرفته است. همچنین در بنیاد شهید تحت عنوان دیپلماسی ایثار این کار را کردیم، حجم زیاد تبادل برنامه‌های مشترک بین خانواده‌های ایثار و شهادت این کشورها ایجاد کردیم.

وی ادامه داد: به عنوان یک مدل موفق ما می‌توانیم زنجیره‌های اقتصادی مشترک اعم از بازرگانی و تولیدات فرهنگی و صنایع دانش‌بنیان را فراهم کنیم به طوری که بخش خصوصی و تعاونی کشورهای منطقه شرکت‌های دو یا چند ملیتی تشکیل دهند و طرح ایران ۷۰۰ میلیونی را به صورت یک ملت یکپارچه و همکار در عرصه‌های مختلف همکاری داشته باشند.

زاکانی: در این مناظره معلوم شد چه کسی کارنامه‌ موفقی دارد

همچنین آنگونه که تسنیم روایت می‌کند، علیرضا زاکانی، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، پس از پایان مناظره چهارم، در جمع خبرنگاران گفت: بنده کارنامه خودم را در برنامه های تلویزیونی گفتم. معلوم شد دوستان عزیزی که دارای کارنامه و برنامه هستند، کدام هستند. امید دارم ۸ تیر پای صندوق رای حاضر شوید. حاضرشدن پای صندوقِ رای، رای به مکتب امام است.

۲۷۲۱۹

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا